Siti je od danas na prvom mjestu, važne pobjede Njukasla i Junajteda

Fudbaleri Mančester Sitija preuzeli su prvu poziciju u Premijer ligi, pošto su u 34. kolu slavili na gostovanju Fulamu - 1:2 (1:2).

Siti je od danas na prvom mjestu, važne pobjede Njukasla i Junajteda Foto: Getty

Igrači Pepa Gvardiole sada imaju bod više od Arsenala, ali i meč manje, pa se može reći kako krupnim koracima grabe ka tituli.

Siti je poveo već u trećem minutu, pogotkom Halanda iz penala, ali je u 15. minutu poravnao Vinisijus. Novo vođstvo gostiju uslijedilo je u 36. minutu - Mahrez je poslao loptu ka Alvarezu, a on postavio konačan rezultat.

Pogotkom Bruna Fernandeša u 39. minutu, Mančester Junajted došao je do pobjede nad Aston Vilom (1:0), kojom je vjerovatno i osigurao nastup u Ligi šampiona sljedeće sezone.

Ka Ligi šampiona neumorno korača i Njukasl, koji je danas rutinski trijumfovao protiv posljednjeplasiranog Sautemptona - 3:1.

Bornmut je razbio ekipu Lidsa, rezultatom 4:1, čime je faktički i izborio opstanak. Ekipi Lidsa, sa druge strane, preostaje velika borba do kraja kako bi ostali u najjačem rangu.

Rezultati: Kristal Palas – Vest Hem 4:3, Brajton – Vulverhempton 6:0, Brentford – Notingem Forest 2:1, Mančester Junajted – Aston Vila 1:0, Fulam – Mančester Siti 1:2, Bornmut – Lids 4:1, Njukasl – Sautempton 3:1.

Danas: Liverpul – Totenhem.

Sjutra: Lester – Everton.

Utorak: Arsenal – Čelsi.

Tabela: Mančester Siti 76, Arsenal 75, Njukasl 65, Mančester Junajted 63, Totenhem 54, Aston Vila 54, Liverpul 53, Brajton 52, Brentford 50, Fulam 45, Kristal Palas 40, Čelsi 39, Bornmut 39, Vulverhempton 37, Vest Hem 34, Lids 30, Notingem Forest 30, Lester 29, Everton 28, Sautempton 20.