Veliki derbi u 'grupi smrti' između Milana i Pari Sen Žermena ovog je puta pripao 'rosonerima', a Mančester Siti i Lajpcig prvi su sastavi koji su matematički osigurali plasman u osminu finala. To je epilog prve noći četvrtog kola Lige šampiona.

Siti i Lajpcig su u osmini finala: Milan bolji od PSŽ-a, šest golova Atletika, važan trijumf Lacija Foto: ANSA

U grupi "E" dogodila se smjena na vrhu - madridski Atletiko sada je prvi, dok je drugo mjesto preuzeo Lacio.

Rimljani su se pred svojim navijačima revanširali Fejenordu za poraz u Roterdamu, slaveći rezutatom 1:0 (1:0).

Iako su oba tima bila prilično ofanzivna, djelovalo je kako će prvo poluvrijeme na Olimpiku biti okončano bez golova. No, u drugom minutu sudijske nadoknade, prednost domaćima donio je Ćiro Imobile.

Atletiko Madrid bio je ubjedljiv protiv Seltika - 6:0 (2:0).

Madriđani su sav posao završili u prvom poluvremenu, kada su pogađali Grizman i Morata, pri čemu su gosti u 23. minutu ostali sa desetoricom, pošto je direktan crveni karton dobio Maeda. U nastavku su Morata i Grizman postigli po još jedan gol, a u strijelce su se upisivali i Samuel i Saul.

Grupa “E”: Atletiko Madrid – Seltik 6:0, Lacio – Fejenord 1:0.

Tabela: Atletiko Madrid 8, Lacio 7, Fejenord 6, Seltik 1.

U 'grupi smrti' večeras smo ispratili izuzetno uzbudljiv i dinamičan meč u Milanu, u kojem su izabranici Stefana Piolija stigli do velike pobjede protiv Pari Sen Žermena - 2:1 (1:1).

Šahtjor srušio Barselonu, Borusija opet bolja od Njukasla
0
07.11.2023 20:40

Sjajan je bio uvodni dio duela na San Siru – u devetom minutu, ‘sveci’ su poveli golom Škrinjara, no u 15. je uslijedilo poravnanje, uz fantastične ‘makazice’ Leaa.

Tek što je drugi dio igre počeo, ‘rosoneri’ su poveli – Teo Ernandez je poslao odličan centaršut, a loptu je glavom u mrežu sproveo Žiru.

Grupa “F”: Borusija Dortmund – Njukasl 2:0, Milan – Pari Sen Žermen 2:1.

Tabela: Borusija Dortmund 7, Pari Sen Žermen 6, Milan 5, Njukasl 4,

Nakon duela u grupi "G", Mančester siti i Lajpcig i teoretski su osigurali plasman u osminu finala.

Lajpcig je ponovo bio bolji od Crvene zvezde, ovog puta u Beogradu - 1:2 (0:1).

Gosti su poveli u osmom minutu sjajnim golom Simonsa i to je bilo sve u prvom dijelu. U nastavku je prednost Lajpciga povećao Openda, da bi u 81. minutu Hajnrihs pogodio sopstvenu mrežu i time postavio konačan rezultat.

Mančester siti je lako trijumfovao protiv Jang Bojsa - 3:0 (2:0). Dva gola postigao je Haland, a jedan Foden.

Grupa “G”: Crvena zvezda – Lajpcig 1:2, Mančester siti – Jang bojs 3:0.

Tabela: Mančester siti 12, Lajpcig 9, Jang bojs 1, Crvena zvezda 1.

Porto je iskoračio ka osmini finala, pošto je trijumfovao nad Antverpenom - 2:0 (1:0).

Golove za portugalski sastav postizali su Evanilson i Pepe.

Grupa “H”: Šahtjor – Barselona, Porto – Antverpen (21:00).

Tabela: Barselona 9, Porto 9, Šahtjor 6, Antverpen 0.