„Dezinformacije u doba zdravstvene krize mogu imati tragične posljedice i stoga je poruka UNICEF-a svima koji kreiraju takve neistine jednostavna: PRESTANITE“, ističe se u saopštenju.
UNICEF poziva sve građane Crne Gore da koriste isključivo pouzdane izvore informacija i da sve vijesti provjeravaju na zvaničnim sajtovima i društvenim mrežama Ministarstva zdravlja, Instituta za javno zdravlje, UNICEF-a i Svjetske zdravstvene organizacije.
„Digitalno doba omogućava građanima direktnu komunikaciju s ovim organizacijama kroz poruke na društvenim mrežama. Stoga, pozivamo građane da, ukoliko su u nedoumici, pitaju direktno ove institucije na društvenim mrežama da li je neka informacija potekla od njih i da li je tačna prije nego je podijele sa drugim korisnicima interneta ili građanima oflajn“, poručili su iz UNICEF-a.
UNICEF Crne Gore na svom sajtu ima stranicu koja je posvećena samo informacijama o korona virusu i koja se redovno ažurira https://www.unicef.org/montenegro/%C5%A1to-treba-da-znamo-u-vezi-sa-korona-virusom-covid-19
Takođe, UNICEF Crne Gore redovno objavljuje naučno zasnovane poruke o korona virusu na svojim Fejsbuk, Tviter, Instagram i You-tube nalozima koji građanima omogućavaju i direktnu komunikaciju s UNICEF-om kroz poruke i komentare.
„Naša poruka svim građanima Crne Gore je: Birajmo šta gledamo, čitamo i slušamo. Birajmo kome vjerujemo. Budimo medijski pismeni, provjeravajmo i kritički analizirajmo sve medijske sadržaje prije nego ih podijelimo sa drugima. Birajmo šta objavljujemo“, zaključuje se u saopštenju.