Šifrin nadomak rušenja Stenmarkovog rekorda: Slavila i u Češkoj

Američka skijašica Mikaela Šifrin zabilježila je 85. pobedu u Svjetskom kupu, pošto je slavila u slalomu u češkom Špindleruv Mlinu.

Šifrin nadomak rušenja Stenmarkovog rekorda: Slavila i u Češkoj Foto: UGC
AgencijeIzvor

Šifrin je pobijedila rezultatom 1:33,85 minuta i sada je samo jedan trijumf dijeli od ukupnog rekorda po broju pobeda u Svjetskom kupu, koji drži Šveđanin Ingemar Stenmark.

Ovo je bila njena 11. pobjeda u sezoni, a peta u slalomu.

Drugo mjesto osvojila je Njemica Lena Dir koja je bila sporija za 0,60 sekundi, dok je treća švajcarska skijašica Vendi Holdener sa 1,31 sekundom zaostatka za pobjednicom.

Šifrin je vodeća u plasmanu slaloma sa 705 bodova, ispred Holdener (530) i Slovakinje Petre Vlhove (510), koja je danas zauzela četvrto mjesto.

U generalanom poretku Svjetskog kupa, Šifrin je još više uvećala svoju prednost. Amerikanka sada ima 1.617 bodova, odnosno 671 bod više u odnosu na Vlhovu, a 711 od švajcarske skijašice Lare Gut Behrami.