Mančester Junajted poveo, pa poklekao u finišu

Sevilja ponovo u finalu Lige Evrope, De Jong presudio ,,crvenim đavolima“

Sevilja je definitivno specijalista za Ligu Evrope - Andalužani su savladali Mančester junajted u polufinalu (2:1) i imaće priliku da šesti put u istoriji osvoje drugo po jačini klupsko takmičenje na kontinentu.

Sevilja ponovo u finalu Lige Evrope, De Jong presudio ,,crvenim đavolima“ Foto: sportski portali
PobjedaIzvor

Do plasmana u samu završnicu fudbaleri Žulena Lopetegija stigli su nakon preokreta u Kelnu - ,,crveni đavoli“ su poveli preko Bruna Fernandeša koji je na startu pretvorio penal, ali je izjednačenje stiglo u 26. minutu preko Susa.

Bolja igra, inicijativa i velike prilike nagovještavali su novo vođstvo Junajteda, ali desilo se suprotno - De Jong je u finišu šokirao protivnika i odveo španskog predstavnika u odlučujući meč za pehar.

Prvo poluvrijeme proteklo je u visokom tempu i otvorenom gardu, a viđen je po jedan gol na obje strane.

,,Crveni đavoli“ su poveli u devetom minutu nakon penala koji je iznudio Rašford - siguran izvođač bio je Bruno Fernandeš.

Andalužani su od tog trenutka preuzeli inicijativu, a to se isplatilo u 26. minutu kada su priredili lijepu akciju nakon koje je lijevi bek Ragilon horizontalnim pasom kroz šesnaesterac spojio Susa sa mrežom.

Sevilja je imala veći posjed, ali do odlaska na odmor engleski tim je bio opasniji. Nekoliko obećavajućih izlazaka i udaraca, međutim, nijesu promijenili rezultat.

Mančester je krenuo silovito u nastavaku, napravio pritisak i imao dvije kolosalne prilike koje nije iskoristio Marsijal.

Kazna je stigla kasnije, u 78. minutu, kada su izabranici Ole Gunara Solskjera loše reagovali u odbrani, što je iskoristio De Jong, koji je ostao sam i sa ivice peterca rutinski pogodio metu poslije centaršuta Navasa.

Englezima nije ostalo mnogo vremena da se izvuku, nešto više od desetak minuta, plus nadoknada.

Ipak, Mančester nije uspio da se domogne produžetaka. Sevilja slavi još jedno finale.