Šerif eliminisao Partizan u Beogradu, Lacio preživio Rumuniju

Fudbaleri Partizana nisu uspjeli da se kvalifikuju u osmini finala UEFA Lige Konferencije nakon poraza u Beogradu od Šerifa sa 3:1. U prvoj utakmici u Kišinjevu pobijedili su crno-bijeli sa 1:0.

Šerif eliminisao Partizan u Beogradu, Lacio preživio Rumuniju Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT
SportklubIzvor

Izabranici Gordana Petrića nisu opravdali ulogu favorita u Beogradu, iako su u prvoj utakmici u Moldaviji ostvarili veliku pobjedu sa igračem manje golom Rikarda u 45. minutu.

Dobro su crno-bijeli počeli revanš meč, napravili nekoliko dobrih akcija prije nego što je u 14. minutu Holanđanin Kvinsi Menig iskoristio odlično dodavanje Rikarda i doveo Partizan u vođstvo.

Međutim, uslijedilo je nesmotreno igranje rukom Siniše Saničanina i penal za Šerif, koji je u 21. minutu realizovao Sedrik Badolo.

Nisu gosti bili bolji rival, ali su u samom finišu prvog poluvremena iskoristili novu grešku u odbrani Partizana, Mohamed Diop je na efektan način savladao golmana Popovića i donio preokret – 1:2.

Na samom startu drugog poluvremena novi šok i novi gol Diopa za velikih 3:1 za Šerif.

Taj pogodak kao da je potpuno presjekao igrače Partizana. Pokušao je Gordan Petrić promjenama da prodrma ekipu, ali osim nekoliko poluprilika nije bilo situacija za izjednačenje.

Duel u Kluž-Napoki, između Kluža i Lacija završen je bez golova. Budući da je rimski tim minimalno slavio u prvom meču, uspio je da prođe dalje.

Rumuni su završili utakmicu sa desetoricom na terenu jer je u 77. minutu drugi žuti karton dobio Muhar.

Na kraju se ispostavilo da je prolaz Laciju u narednu rundu donio napadač Ćiro Imobile pogotkom na „Olimpiku“ sedam dana ranije.

Nije bilo golova ni na neutralnom terenu u češkim Košicama, gde svoje utakmice igra ukrajinski Dnipro-1. Tim iz Dnjepropetrovska odigrao je 0:0 sa AEK-om iz Larnake, pa je jasno da u naredno kolo ide kiparska ekipa jer je sedam dana ranije slavila sa 1:0 na svom stadionu.

AEK je sve vrijeme sa kapitenskom trakom oko ruke predvodio iskusni srpski internacionalac Nenad Tomović.

Produžetak se igra u Briselu, gdje je posle 90 minuta Anderleht imao vođstvo 2:1 protiv Ludogoreca iz Ragrada, ali je bugarski predstavnik slavio u prvom meču sa 1:0.