Novi poraz 'plavih'

Senzacija u podgoričkom okršaju: SC Derbi šokirao Budućnost

Velika senzacija dogodila se u podgoričkom derbiju u okviru 23. kola ABA lige. Naime, SC Derbi je večeras u "Morači" porazio Budućnost, rezultatom 89:84 (20:18, 22:25, 19:20, 28:20).

Senzacija u podgoričkom okršaju: SC Derbi šokirao Budućnost Foto: PA

Bila je to izuzetno neizvjesna i uzbudljiva utakmica, tokom čijeg je dobrog dijela SC Derbi bio u prednosti. Presudila je bolja igra nominalnog domaćina u završnom periodu igre, a preciznije - u samom finišu.

U redovima SC Derbija bilo je niz zapaženih pojedinaca, no posebno treba istaći Kenana Kamenjaša, koji je postigao 17 poena i odigrao odličan meč. Magi i Hadžibegović ubacili su po 15 poena, a Nil i Edvards po 13.

Sa druge strane, u Budućnosti je najbolji učinak imao Džastin Kobs (17). Atić je postigao 15 poena, Rid 14, a Danilo Nikolić 13. Upravo Nikolić imao je jako lijepo izdanje večeras u "Morači".

Mlađi podgorički sastav dobro je ušao u meč i slavio u prvoj četvrtini, da bi Budućnost u drugom kvartalu preokrenula i na odmor otišla uz poen viška (42:43).

Drugo poluvrijeme bilo je još uzbudljivije. Brzo su se 'studenti' vratili u vođstvo, potom su u prednosti bili i 'plavi', no SC Derbi je odigrao mnogo bolje i skoncentrisanije posljednju četvrtinu.

Na minut i 13 sekundi do kraja, Nil je doveo SC Derbi na 'plus pet' (84:79). U posljednjih 60 sekundi, Rid je smanjivao zaostatak svoje ekipe, no Nil je sa slobodnih bacanja opet doveo 'studente' do pet poena viška (86:81).

Ponovo je uzvratio Rid, a onda smo gledali niz slobodnih bacanja. Za 'plave' je jedno od dva bacanja pogodio Peri, a na drugoj strani je polovičan učinak imao Edvards. Deset sekundi uoči kraja, SC Derbi vodio je rezultatom 87:84. Pokušao je zatim 'trojkom' da poravna Džastin Kobs - ali neprecizno, tako da je slavlje 'studenata' moglo da počne.

Podgoričani su večeras doživjeli šesti poraz u ABA ligi, pri čemu treći uzastopni. SC Derbi upisao je desetu pobjedu.