Senzacija u Liguriji: Specija srušila Inter, presudio gol u 87. minutu

Velika senzacija dogodila se na startu 26. runde Serije A. Fudbaleri Specije, koji se grčevito bore za opstanak, večeras su pred svojim navijačima savladali Inter, rezultatom 2:1 (0:0).

Senzacija u Liguriji: Specija srušila Inter, presudio gol u 87. minutu Foto: ANSA

Sva tri pogotka u ligurijskoj luci viđena su u nastavku susreta.

Domaće je u 55. minutu u vođstvo doveo Danijel Maldini, ali je u 83. minutu popustila njihova odbrana, te je Lukaku izjednačio.

Inter je krenuo u finišu na sve ili ništa i dobio - ništa. Naime, u 87. minutu je Handanović drugi put savladan, a ovog puta strijelac je bio Nzola, koji je time donio velika tri boda svojoj ekipi.

Rezultati: Specija - Inter 2:1.

Sjutra: Empoli - Udineze, Napoli - Atalanta, Bolonja - Lacio.

Nedjelja: Leće - Torino, Kremoneze - Fiorentina, Verona - Monca, Roma - Sasuolo, Juventus - Sampdorija.

Ponedjeljak: Milan - Salernitana.

Tabela: Napoli 65, Inter 50, Lacio 48, Roma 47, Milan 47, Atalanta 42, Juventus 35, Bolonja 35, Torino 34, Udineze 32, Monca 32, Fiorentina 31, Sasuolo 30, Empoli 28, Leće 27, Salernitana 25, Specija 24, Verona 18, Kremoneze 12, Sampdorija 12.