Dramatičnom pobjedom

Sent Etjen u finalu francuskog kupa nakon 38 godina

Fudbaleri Sent Etjen plasirali su se u finale Francuskog kupa dramatičnom pobjedom 2:1 na svom terenu protiv branioca naslova Rena u polufinalu.

Sent Etjen u finalu francuskog kupa nakon 38 godina Foto: France 24
Sportski portaliIzvor

Ren je poveo golom Nianga u 33 minutu s bijele tačke. Na 1:1 pred sam odlazak na odmor poravnao je Kolodziejczak u 43. minutu da bi veliko slavlje domaćima osigurao Boudebouz u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Za Sent Etjen ovo će biti prvi nastup u finalu francuskog kupa nakon čak 38 godina. Do sada su "zeleni" devet puta igrali završni dvoboj, šest puta su podizali pobjednički pehar, posljednji put 1977., dok su 1982. u svom posljednjem nastupu u finalu izgubili od PSŽ-a.

Upravo će PSŽ, kojem je taj kup iz 1982. bio prvi trofej u klupskoj istoriji, biti protivnik Sent Etjena u finalu na Stade de Fransu 25. aprila. Parižani su u srijedu u prvom polufinalu nadigrali Lion s čak 5:1.