Finale plej-ofa istočne konferencije NBA lige

Seltiksi razbijeni, Hit na korak do velikog finala

Košarkaši Majami Hita deklasirali su Boston sa 128:102 i sada vode sa 3-0 u pobjedama u finalu plej-ofa istočne konferencije NBA lige.

Seltiksi razbijeni, Hit na korak do velikog finala Foto: Megan Briggs/Getty Images
Sport klubIzvor

U dosadašnjoj istoriji, nijedan od 149 timova koji su zaostajali 0-3 nije uspio da preokrene, a samo tri ekipe uspjele su da izbore sedmu utakmicu.

Seltiksi su u drugom poluvremenu najbliže prišli na -12 početkom trećeg perioda, ali potom je bilo i plus 33 – nula drame i velika pobjeda.

Hit je iz igre šutirao 57 posto, a najefikasniji je bio Gejb Vinsent sa rekordom karijere od 29 poena (5-5 za dva, 6-9 za tri). Dankan Robinson ubacio je 22 poena (2-4 za dva, 5-7 za tri), Kejleb Martin 18 (7-11 iz igre, 3sk, 4ast), a Džimi Batler 16 (5-13 iz igre, 8sk, 6ast). Bem Adebajo dodao je 13 poena, a šansu je dobio i mladi srpski košarkaš Nikola Jović, koji je za pet minuta dao 2 poena (1-1 iz igre) i dodao 3 skoka.

Najefikasniji kod Seltiksa bio je Džejson Tejtum sa 14 poena (6-18 iz igre, 10sk), Džejlen Braun ubacio je 12 (6-17 iz igre, 6sk), koliko su imali i Grent Vilijams i Pejton Pričard.

Četvrta utakmica igra se takođe u Majamiju, u utorak na srijedu od 2.30.

U istom terminu, naredne noći Denver gostuje Lejkersima u pokušaju da već u četvrtoj utakmici obezbijedi plasman u veliko finale.