Fudbaleri Seltika osigurali su danas novi naslov prvaka Škotske, 53. u klupskoj istoriji.

Seltik je prvak Škotske: Naslov slave u Edinburgu, Hakšabanović odigrao finiš utakmice Foto: SPL

Oni su, naime, u Edinburgu trijumfovali nad ekipom Hartsa 0:2 (0:0), te su tako - četiri kola prije kraja - stekli nedostižnu bodovnu prednost u odnosu na Rendžers.

Ekipa iz Glazgova u prvom dijelu nije mogla do gola, no posao im je 'olakšao' prvotimac domaćih Kohrejn, koji je u 45. minutu dobio crveni karton.

Najzad, Seltik je poveo u 67. minutu preko Furuhašija, koji je time postigao čak 30. pogodak u ovosezonskom izdanju škotske Premijer lige. U 80. minutu, konačan rezultat postavio je Hjon-gi Oh.

Naš Sead Hakšabanović u igru je ušao u 79. minutu.

Seltik tako sada ima dvije titule manje u odnosu na Rendžers.

Rezultati / plej-of: Harts – Seltik 0:2, Rendžers – Aberdin (u toku), Hibernian – Sent Miren 2:1.

Tabela: Seltik 95, Rendžers 79, Aberdin 53, Harts 48, Hibernian 47, Sent Miren 44.