Tenis

Saragosa: Ništa od četvrtfinala za Kovinić, ispustila pobjedu u završnom setu

Crnogorska teniserka Danka Kovinić eliminisana je u osmini finala turnira u Saragosi. Od nje je danas bila bolja francuska igračica Klod Pake, rezultatom 1:2 (6:3, 4:6, 5:7).

Saragosa: Ništa od četvrtfinala za Kovinić, ispustila pobjedu u završnom setu Foto: Twitter

Odlično je naša teniserka ušla u današnji meč, pa je u prvom setu trijumfovala gotovo rutinski – 6:3.

Do problema je došlo u drugom setu, kada je Pake bila u prednosti, no Kovinić je uspjela da izjednači (4:4). Ipak, Francuskinja je dobila sljedeća dva gema, tako da je meč odlučen u trećem setu.

Premda je Pake dobila prvi gem u setu odluke, Kovinić je tada zaigrala znatno bolje i u svoju korist riješila sljedeća četiri (4:1). Nakon toga, vidjeli smo veliki pad u igri crnogorske igračice, koja je dopustila suparnici da izjednači – 4:4.

Kovinić je dobila sljedeći set, ali je Pake opet poravnala (5:5) i tako se ušlo u dramatičnu završnicu, koja je pripala Francuskinji.

Njena suparnica u četvrtfinalu biće takođe Francuskinja Džesika Pončet, koja je u osmini finala bila bolja od Aditje Karunaratne iz Hong Konga (7:5, 6:2).