Naime, zbog pritisaka zaposlenih i raznih građanskih organizacija, vlada Južne Koreje je 2007. i 2008. sprovela istragu i utvrdila da navodno nema problema u proizvodnji u fabrikama „Samsunga" i da na proizvodnim linijama nema supstanci koje bi mogle da izazovu zdravstvene tegobe radnika.
Radnici, međutim, svjedoče drugačije. U januaru je šest radnika, među kojima i nekolicina oboljelih, podnjelo tužbu tvrdeći da su na poslu izloženi zračenju i da rade sa kancerogenim benzenom. Neki od oboljelih su zatražili odštetu, ali ne od kompanije, već od države Južne Koreje, čija je komisija ustanovila da u pogonima „Samsunga" nema opasnosti po zdravlje radnika.
Od tada pogoni „Samsunga" u predgrađu Seula konstantno su na meti demonstranata koji se okupljaju ispred i traže da se radnici zaštite i da se ispita koliko je rad u proizvodnji poluprovodnika opasan po zdravlje.
Javnost se naročito okomila na kompaniju nakon što je 31. marta od leukemije preminula 23-godišnja Ji Park, jedna od radnica, koja je tužbom pokušala da izbori pravo da svi u kompaniji imaju bezbjedno radno mesto.
S obzirom na to da pritisci ne prestaju, „Samsung" je bio primoran da sprovede nezavisno istraživanje. Rukovodstvo „Samsunga" smatra da hemikalije koje se koriste u pogonima nisu uzrokovale oboljevanje radnika.
Uprava tvrdi da nema rizika : Predsjednik „Samsungovog" odjeljenja za čip-memorije Ćo Su-In smatra da ne postoji nikakav rizik za zaposlene.
- Duboko žalimo zbog gubitaka. Aktivno smo sarađivali sa epidemiološkim stručnjacima koji su istraživali i ustanovili da u pogonima nema radijacije. Ipak, osjećamo da je neophodno da uradimo nezavisno istraživanje da bismo, na prvom mjestu, zaustavili spekulacije - naveo je Su-In.
Inače, prvi pogoni za izradu čip-memorija otvoreni su početkom 80-ih godina prošlog vijeka u Kieungu, predgrađu Seula. Stare proizvodne linije na kojima su radili oboleli radnici sada su pretvorene u test-linije.