Šampion počeo porazom: Son srušio Siti!

Fudbaleri Totenhema rezultatom 1:0 pobijedili su aktuelnog šampiona Mančester Siti na svom terenu u derbiju prvog kola Premijer lige.

Šampion počeo porazom: Son srušio Siti! Foto: Foto: AP
Sport klubIzvor

Pravo taktičko nadmudrivanje viđeno je u Londonu, uz izuzetno mali broj pravih prilika, iako su oba tima imala dvocifreni broj šuteva.

Domaći su u 55. minutu iskoristili jednu, i to onu koja nije odavala utisak stopostotne. U kontra-napadu po desnoj strani, Hjeong Min Son je povukao loptu u sredinu i pored nespretnih Rubena Dijaša i golmana Edersona pogodio dalji ugao za pobjednički debi novog menadžera Nuna Espirita Santa.

Na drugoj strani, Pepu Gvardioli ostaju glavobolje zbog neočekivano lošeg početka sezone. Poslije izgubljenog meča od Lestera u Komjuniti šildu, sada su Građani pali i pred Spursima, te porazom počinju pohod na odbranu titule.

Bez pravog špica, sa Feranom Toresom kao najisutrenijim, i uz izostanak Kevina de Brujnea, Siti nije djelovao ubojito.

Držao je loptu većim dijelom vremena, tražio pukotinu u odbrani domaćina, ali nije uspio da je pronađe. Kada je i dolazio u situacije da ozbiljno zaprijeti, poput pokušaja Fernandinja i Žoaoa Kansela, završnica je bila neslavna.

Jedinu pravu šansu imao je novajlija Džek Griliš u 75. minutu, ali je Ugo Loris rutinski zaustavio šut igrača plaćenog 117 miliona eura.

Ni Spursi nijesu imali klasičnog napadača. Hari Kejn, koji je blizu prelaska upravo u Siti, bio je van tima, pa je Son predvodio navalu domaćina.

Potpomognut Stivenom Bervajnom i Lukasom Murom sa krila, Korejac je zadavao najviše poteškoća Građanima. Najčešće kroz kontra-napade.

Mogao je Son na taj način do gola i u finišu prvog poluvremena kada je gađao pored stative. Nedugo zatim se iskupio za promašaj odlučujućim pogotkom, da bi jedinu preostalu priliku za Totenhem imao Bergvajn na isteku sat vremena igre.

Spursi u sljedećem kolu gostuju Vulverhemptonu, doskorašnjem klubu Espirita Santa. Siti dočekuje Norič.