Okupljeni oko ove inicijative su podržali proteste studentske blokade RTS-a i priključili se zahtjevima studenata da javni servis počne da izvještava nepristrasno o protestima akademaca koji traju od kraja novembra 2024. godine.
Dio zaposlenih na RTS-u u saopštenju navodi da od završetka studentske i građanske blokade RTS-a rukovodstvo "ne pokazuje nikakvu želju" da pokrene dijalog sa zaposlenima koji se ne slažu sa uređivačkom politikom informativnog programa televizije.
"Apelujemo da prekinete sa ovakvim osvjetničkim ponašanjem i počnete da radite u interesu svih koji rade na RTS-u, kao i u interesu građana Srbije koji vas plaćaju", naveli su zaposleni.
Ocijenili su da se informativni program televizije "otvoreno stavlja na stranu" režima koji iz dana u dan "gubi podršku građana".
Iz inicijative "Naš pRoTeSt" su zatražili od Upravnog odbora RTS-a da obustavi disciplinske postupke kao i da u stalni radni odnos budu primljeni honorarci "koji odavno ispunjavaju uslove za to".
Studenti u blokadi su u nekoliko navrata protestovali ispred zgrade RTS-a, zahtevajući objektivno izvještavanja.
Posljednji su na dvije nedjelje blokirali ulaze u zgrade RTS-a u Takovskoj ulici i na Košutnjaku u Beogradu, sa zahtjevom da se raspiše novi konkurs za članove Savjeta Regulatornog tijela za elektronske medije (REM).
Nakon što je 28. aprila Skupština Srbije raspisala novi konkurs za članove REM-a, studenti su prekinuli blokadu RTS-a.
Generalni direktor RTS-a Dragan Bujošević je ocijenio početkom maja da javni servis mora da bude neutralan, ali da to ne razumiju mnogi zaposleni u RTS-u.
RTS se finansira iz pretplate građana i reklama. Pretplatu plaćaju građani Srbije kroz račune za električnu energiju i ona iznosi 350 dinara (oko tri eura).
Studenti od kraja novembra 2024. blokiraju fakultete širom Srbije, zahtjevajući odgovornost za pad betonske nadstrešnice Željezničke stanice u Novom Sadu 1. novembra prošle godine, koja je usmrtila 16 osoba.