Roma predaleko od LŠ: 'Vučica' jedva do boda protiv Salernitane

Roma je večeras, u 36. kolu Serije A, napravila veliki korak unazad kada je u pitanju plasman u Ligu šampiona, makar putem domaćeg prvenstva. 'Vučica' je na Olimpiku osvojila samo bod protiv Salernitane - 2:2 (0:1).

Roma predaleko od LŠ: 'Vučica' jedva do boda protiv Salernitane Foto: ANSA

Iako je Juventusu u međuvremenu oduzeto 10 bodovaa, teško je očekivati da će Roma na kraju biti četvrta, jer je trenutno od te pozicije udaljena četiri boda, a do kraja su ostala još dva kola. No, osvoji li Inter Ligu šampiona, u to takmičenje bi sljedeće sezone mogao i petoplasirani tim iz Serije A.

Roma, ipak, ima i još jedan adut - a to je eventualni trijumf u finalu Lige Evrope protiv Sevilje.

‘Granata’ je povela već u 12. minutu. Kulibali je tada uposlio Kandrevu, a on je matirao Rui Patrisija. Domaći navijači radovali su se u nadoknadi prvog dijela, ali uzalud – Ibanjez je pogodio mrežu Salernitane, no njegov je gol poništen zbog ofsajda.

Tek što se krenulo sa centra, El Šaravi je poravnao rezultat i djelovalo je kako je na vidiku preokret. Međutim, novi šok po publiku na Olimpiku uslijedio je u 54. minutu, kada je Dija opet doveo goste u vođstvo.

Roma je očajnički pokušavala da stigne do poravnanja i to se dogodilo u 83. minutu. Nakon kornera, lopta se odbila do Matića, a on je poslao u gol. Uprkos nadoknadi od sedam minuta, domaći večeras nijesu mogli do preokreta.

Do kraja 36. kola, ostao je meč Empoli - Juventus, koji upravo počinje.

Tabela: Napoli 86, Lacio 68, Inter 66, Milan 64, Atalanta 61, Roma 60, Juventus 59, Monca 52, Bolonja 50, Torino 50, Fiorentina 50, Udineze 46, Sasuolo 44, Empoli 39, Salernitana 39, Leće 33, Specija 31, Verona 30, Kremoneze 24, Sampdorija 18.