U Ligi Evrope gotova su tri od četiri revanš susreta četvrtfinala. Dalje idu Roma, Bajer Leverkuzen, Atalanta i Marsej.

Roma opet bolja od Milana, kraj za Liverpul, čudesni niz Leverkuzena i dalje traje, Marseju penal rulet na Velodromu Foto: ANSA

Roma je i u drugom duelu trijumfovala nad Milanom, rezultatom 2:1 (2:0).

'Vučica' je na krcatom Olimpiku povela pogotkom Manćinija u 12. minutu, a vođstvo domaćih udvostručio je Dibala kroz desetak minuta. No, u 31. minutu domaći su ostali sa desetoricom, pošto je direktan crveni karton dobio Čelik. Sve što je Milan mogao do kraja bio je - počasni pogodak, i to u 86. minutu.

Rimski sastav u polufinalu će igrati protiv Bajer Leverkuzena, koji je u posljednjim trenucima gostovanja Vest Hemu izbjegao prvi ovosezonski poraz - 1:1 (1:0). 'Farmaceuti', pritom, idu dalje, pošto su u prvom meču slavili 2:0. Strijelac je bio Gabija.

'Čekićari' su poveli u uvodnom dijelu susreta - Bouen je asistirao, a Antonio matirao Kovara. Nade londonskog sastava da bi mogao do produžetaka ugasio je Frimpong u 89. minutu. Tako nestvaran niz Bajera i dalje traje - 45 ovosezonskih mečeva bez poraza, od čega imaju čak 39 pobjeda.

Nakon debakla u prvom susretu (0:3), Liverpul je slavio u Bergamu 0:1 (0:1), ali Atalanta ide dalje.

Liverpul je već u sedmom minutu stigao do prednosti - pogodio je Mohamed Salah iz penala, a uz 0:1 su večerašnji suparnici i otišli na odmor. Ipak, bilo je to sve - Atalanta u ostatku susreta nije dopustila suparnicima da se ponadaju kako bi mogli dalje.

Marsej je na Velodromu u finišu stigao do pobjede nad Benfikom - 1:0 (0:0), kojom je izborio produžetke. Kako golova do 120. minuta nije bilo, uslijedili su penali - Francuzi su slavili 5:3 i otišli dalje.

Domaći su prednost stekli u 80. minutu - Obamejang je bio u ulozi asistenta, a pogodio je Mumbanja. Tokom penala, sjajan je bio golman Marseja Lopez, koji je odbranio dva šuta i zakazao polufinale sa Atalantom.

Roma - Milan 2:1 / prvi meč: 1:0

Vest Hem - Bajer Leverkuzen 1:1 / 0:2

Atalanta - Liverpul 0:1 / 3:0

Marsej - Benfika 5:3 (penali) - 1:0 / 1:2