Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Remi u Beogradu, Portugal oštećen

Fudbalska reprezentacija Srbije igrala je večeras neriješeno 2:2 sa Portugalom, u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Remi u Beogradu, Portugal oštećen Foto: Foto: Twitter/Screenshot
Sportski portali Izvor

Srbija je nadoknadila dva gola u Beogradu, pošto je Portugal vodio sa 2:0 golovima Dioga Žote u 11. i 36. minutu.

Aleksandar Mitrović je već u 46. minutu smanjio zaostatak, pa sada ima 39 golova u reprezentaciji i najbolji je strijelac u istoriji nacionalnog tima. Potom je Filip Kostić u 60. izjednačio i postavio konačan rezultat.

Portugal je oštećen u finišu, pošto je lopta kod šuta Kristijana Ronalda prešla gol liniju, prije nego je Mitrović izbacio u polje....

Kristijano Ronaldo je protestovao kod pomoćnog sudije i dobio je žuti karton, poslije čega je samoinicijativno izašao sa terena.

Srbija u Grupi A ima četiri boda, koliko i Portugal.

Luksemburg ima tri, pošto je kao gost iznenadio Irsku pobjedom rezultatom 1:0, golom Želsona Fernandeša u 85. minutu.

Češka i Belgija su u Pragu igrali neriješeno 1:1.

Lukaš Provod je doveo domaćina u vođstvo, a remi je potpisao Lukaku.