Pogledajte sve golove sa večerašnjih utakmica

Trijumf Reala u Napulju, uz poraze Mančester junajteda i Arsenala, obilježili su prvo veče druge runde Lige šampiona.

Real slavio u spektakularnom derbiju, šok za Engleze, Bajern preokretom do bodova Foto: UGC

U derbiju večeri, nakon spektakularne fudbalske predstave, Napulj je pred svojim navijačima poražen od madridskog Reala, rezultatom 2:3 (1:2).

Meč na "Maradoni" počeo je obostrano ofanzivno, a poveli su domaći u 19. minutu. Prvo je Nejtan pogodio prečku, a loptu je potom glavom zahvatio Ostigard i poslao je u praznu mrežu (VIDEO). Osam minuta kasnije - izjednačenje. Di Lorenco je napravio katastrofalnu grešku prilikom vraćanja lopte, a to je iskoristio Vinisijus koji je poslao loptu u dalji ugao (VIDEO). Potpuni preokret uslijedio je u 34. minutu, kada smo vidjeli briljantan potez Džuda Belingema, koji se dao u prodor gotovo od centra terena i na kraju pogodio mrežu (VIDEO).

Union poražen nakon što je vodio 2:0, Baskijci sve završili u uvodnih pola sata (VIDEO)
0
Union poražen nakon što je vodio 2:0, Baskijci sve završili…
03.10.2023 20:43

U 53. minutu, Napolitanci su izjednačili. Naća je lopta pogodila u ruku, VAR provjerom utvrđeno je kako je to bio penal, a sa 'bijele tačke' pogodio je Zjelinski, doduše uz malo sreće (VIDEO). Domaći su bili mnogo bolji u ostatku susreta, ali je novi gol viđen u njihovoj mreži. Igrao se 78. minut, kada je Valverde sjajno šutnuo, a lopta prvo pogodila prečku, pa se odbila od Meretove glave u mrežu (VIDEO).

Galati bod na Old trafordu, Bajern preokrenuo u Danskoj

U grupi "A" Bajern je preokretom stigao do druge pobjede, dok je Galatasaraj šokirao Mančester junajted.

Bajern je na kraju nekako stigao do pobjede u Kopenhagenu - 1:2 (0:0).

U prvom dijelu igre na Parkenu nije bilo golova, a domaći su poveli u 53. minutu, pogotkom Lukasa Leragera (VIDEO). Bajern je poravnao 15 minuta kasnije, i to kada je Musiala šutnuo sa ivice šesnaesterca (VIDEO). Bavarci su do pobjede stigli golom Tela u 83. minutu (VIDEO).

Mančester junajted i dalje nema niti jedan bod, pošto je večeras na Old trafordu poražen od Galatasaraja, rezultatom 2:3 (1:1).

'Đavoli' su poveli pogotkom Hojlunda nakon kontre u 17. minutu (VIDEO), ali je u 23. bilo 1:1 - poravnao je Zaha, koji je pritom izveo akrobaciju pred suparničkim golom (VIDEO).

U drugom poluvremenu vidjeli smo gotovo istovjetan scenario. Junajted je u 67. minutu ponovo stigao do vođstva golom Hojlunda (VIDEO), ali su gosti četiri minuta kasnije još jednom izjednačili zahvaljujući Akturkoluu (VIDEO). Šok za domaće navijače uslijedio je u 82. minutu, kada je Ikardi donio turskom sastavu vođstvo (VIDEO). Neposredno prije toga, Ikardi nije iskoristio penal, no na kraju je donio prvi ovosezonski trijumf turskoj ekipi u Ligi šampiona.

Poraz 'tobdžija' u Francuskoj, remi nakon finiša za pamćenje u Holandiji

Iznenađenje se dogodilo i u grupi "B", gdje je Lans preokrenuo i osvojio tri boda protiv Arsenala - 2:1 (1:1).

Nakon greške protivničke odbrane, Gabrijel Žezus je goste doveo u vođstvo u 14. minutu, i to šutem sa 16 metara (VIDEO). Nije se, međutim, dugo čekalo na odgovor Francuza - stigao je u 25. minutu, a tada je, uz prekrasan udarac, pogodio Tomason (VIDEO).

U 69. minutu - potpuni preokret. Frankovski je poslao sjajnu loptu ka Vahiju, a on je spremno dočekao i poslao u mrežu (VIDEO).

PSV i Sevilja podijelili su bodove nakon nevjerovatno uzbudljivog finiša. Meč je okončan rezultatom 2:2 (0:0).

Golom Nemanje Gudelja (VIDEO), Sevilja je povela u 68. minutu, a poravnao je De Jong u 88. iz penala (VIDEO). Da Španci, ipak, dođu do nove prednosti, pobrinuo se En Nesiri samo minut kasnije (VIDEO). No, u petom minutu nadoknade, bod domaćinu donio je Džordan Teze (VIDEO).

Prva pobjeda Intera

U grupi "D" je ranije tokom noći Real Sosijedad slavio na gostovanju Salcburgu (0:2), a potom je Inter trijumfovao na Meaci protiv Benfike - 1:0 (0:0).

Dugo su se 'neroazuri' mučili, a poveli su u 62. minutu, kada je, nakon asistencije Damfrisa, pogodio Tiram (VIDEO).