Real savladao Atletik Bilbao, Madriđani sve bliži tituli

U derbiju 34. kola La lige na novom San Mamesu Real Madrid je na teškom gostovanju savladao Atletik Bilbao 1:0, a jedini strijelac bio je Serhio Ramos sa bijele tačke u 73. minutu.

Real savladao Atletik Bilbao, Madriđani sve bliži tituli Foto: Ilustracija
Sportski portaliIzvor

U zanimljivoj utakmici u prvom poluvremenu i jedan i drugi tim ušli su oprezno, sa pojačanom sredinom terena, a najbolje prilike za gol imali su Benzema i Rodrigo sa jedne i Raul Garsija i Injaki Vilijam sa druge.

Bilbao se bori za odlazak u Evropu i pobjeda u ovom meču im je bila neophodna i izgledalo je da su blizu bar boda u većem dijelu utakmice.

U drugom poluvremenu tempo se značajno ubrzao, utakmica je bila potpuno otvorena, a kao i nekoliko puta ranije pobjednik je odlučen sa penala.

Na jednu dugačku loptu startovali su Marselo i Dani Garsija, a VAR je potvrdio da je Garsija prije lopte stao na nogu Marselu.

Serhio Ramos ove sezone ruši brojne rekorde, sa 11 metara bio je nepogriješiv peti put ove sezone i postigao 10. gol.

Za igrača utakmice proglašen je Marselo.

Do kraja utakmice nervoza je bila u prvom planu, brojni oštri startovi, guranja i svađe, ali osim ulaska Luke Jovića u 93. minutu ništa bitno se nije dogodilo.

Real ima sedam bodova prednosti u odnosu na Barselonu, koja od 22 časa igra protiv Viljareala, uz direktan prenos na Sport klubu 1.