Real poravnao: Novi poraz Partizana u Areni, slijedi majstorica u Madridu

Košarkaši Partizana nijesu iskoristili prednost domaćeg terena protiv madridskog Reala, te će i u njihovoj četvrttfinalnoj seriji odlučivati majstorica, koja će biti na programu u Španiji. Madriđani su, kao i prije dva dana, večeras trijumfovali u beogradskoj Areni, rezultatom 78:85.

Real poravnao: Novi poraz Partizana u Areni, slijedi majstorica u Madridu Foto: EL

Madriđani su bolje otvorili meč, ali su na to u drugoj četvrtini odgovorili domaći, te smo sve do kraja pratili izuzetno uzbudljivu i dramatičnu košarkašku predstavu.

Real je silovito ušao u večerašnji duel, a predvodio ih je Hanga, koji je u prvoj četvrtini postigao tri trojke. Nijesu imali ‘crno-bijeli’ rješenje za ubitačnu igru suparnika i nakon uvodnih 10 minuta igre bilo je 15:27.

Igrači Partizana na dresovima nose natpis "OŠ Vladislav Ribnikar", navijači odavali počast žrtvama
1
Igrači Partizana na dresovima nose natpis "OŠ Vladislav…
04.05.2023 20:31

Makabi razbio Monako: Odluka će pasti u majstorici u Monte Karlu
0
Makabi razbio Monako: Odluka će pasti u majstorici u Monte…
04.05.2023 22:03

Beograđani su u potpunosti preokrenuli situaciju na terenu u drugom periodu igre. Kako je vrijeme odmicalo, tako je plus gostiju bivao sve manji, da bi u finišu Anđušić trojkom poravnao na 42:42. No, da Real na odmor ode uz prednost, pobrinuo se Ljulj, koji je pogodio tri slobodna bacanja (42:45).

Nakon šest minuta igre u trećoj četvrtini, domaći su prvi put bili u plusu – pogodio je Anđušić za 51:49. Nije to, ipak, potrajalo. Madriđani su od tada krenuli silovito i preokrenuli, pa su završnih 10 minuta dočekali uz rezultat 55:61.

Partizan je žestoko pritiskao u posljednjoj četvrtini, sredinom perioda je poenima Ledeja prišao na pola koša razlike (70:71), ali nije mogao do preokreta. Real je uspijevao da očuva prednost tokom narednih minuta - doduše, bilo je to uglavnom dva razlike... Minut i po prije kraja, zahvaljujući preciznosti Vilijams-Gosa sa slobodnih bacanja, Madriđani su stigli do šest poena viška (74:80). Odgovorio je na to Madar, i to sa dva uzastopna pogotka - 78:80.

U posljednjih 60 sekundi ušlo se uz pogodak Tavaresa i bilo je jasno da Partizan večeras neće slaviti.

Kod domaćina je najbolji učinak imao Ledej (25), dok su Hanga i Tavares u Realu postigli po 15 poena, a Musa i Dek po 14.

Makabi – Monako 104:69

(rezultat u seriji: 2-2)

Partizan – Real 78:85