La liga

Real Madrid preuzeo prvo mjesto na tabeli

Ekipa Real Madrida ostvarila je izuzetno važnu pobjedu protiv Ueske na svom terenu u susretu 8. kola španske La Lige rezultatom 4:1, a meč je obilježio sjajan pogodak Edena Hazarda.

Real Madrid preuzeo prvo mjesto na tabeli Foto: Tviter
Sportski portaliIzvor

U prvih 40 minuta Real je bio bolji tim, napadao je prema golu gostiju, ali jednostavno nisu mogli postići gol i kako se bližio kraj prvog poluvremena, tako je i nervoza postajala sve veća među igračima Kraljevskog kluba.

Ipak, u 40. minutu Real Madrid stiže u vođstvo. Hazard je primio loptu na 30 metara od gola gostiju, okrenuo se i onda silovitim udarcem lijevom nogom fantastično pogodio gol za vođstvo od 1:0.

Ovo je za Hazarda prvi gol u ovoj sezoni i prvi nakon 392 dana u dresu Kraljevskog kluba.

Samo pet minuta nakon toga, Lukas je ubacio za Benzemu, a napadač Real Madrida pogađa za 2:0 i tako donosi veliku prednost svom timu pred odlazak na odmor.

U drugom poluvremenu je pitanje pobjednika riješio Valverde golom za 3:0, gosti su smanjili na 3:1 golom Ferreiro u 75. minuui, da bi konačnih 4:1 postavio Benzema u 91. minutu.

Ovom pobjedom Real Madrid se popeo na prvo mjesto španske La Lige sa 16 osvojenih bodova, dok je Ueska ostala na 18. poziciji i nakon osam odigranih utakmica imaju samo pet bodova.