Kejn pogađao dva puta, slavio i Arsenal, čak sedam golova palo na Parkenu

U Ligi šampiona večeras je završeno četvrto kolo, a nakon što su sinoć Mančester siti i Lajpcig izborili plasman u osminu finala, ove noći to su uradili Bajern, Inter, Real Madrid i Real Sosijedad.

Real, Bajern, Inter i Sosijedad su u osmini finala: Junajted vodio 0:2 i 2:3, ali je sjajni Kopenhagen na kraju slavio Foto: UGC

Fudbaleri Bajerna i matematički su u osmini finala, pošto su večeras u Minhenu slavili protiv Galatasaraja - 2:1 (0:0).

Turski sastav se odlično držao, Toreira je uspio i da zatrese mrežu Bavaraca, ali je njegov gol poništen. No, da iznenađenja ne bude, pobrinuo se Hari Kejn koji je pogađao u 80. i 85. minutu. Nadu gostima da bi mogli do boda vratio je Bakambu u sudijskoj nadoknadi, ali više od toga nijesu mogli.

No, najbolji meč večeri pratili smo u Danskoj, gdje je Kopenhagen na kraju srušio Mančester junajted, rezultatom 4:3 (2:2). 'Đavoli su vodili 0:2, pa 2:3, ali je prvak Danske u finišu preokrenuo i u preostala dva kola slijedi žestoka borba za drugo mjesto u grupi.

Đavoli su poveli 0:2 pogocima Hojlunda, no sve je po njih krenulo nizbrdo kada je u 42. minutu isključen Rašford zbog gaženja Jelerta.

I onda je uslijedio nestvaran tok sudijske nadoknade - u prvom minutu je Eljonusi smanjio na 1:2, a u devetom je poravnao Gonkalveš iz penala.

No, Junajted je i sa desetoricom mogao do novog vođstva - u 69. minutu je iz penala bio precizan Bruno Fernandeš. Međutim, Danci su imali snage za još jedno poravnanje, i to u 83. minutu, golom Leragera.

Kopenhagen je zatim preokrenuo. Igrao se 87. minut kada je mladi 'rezervista' Roni sjajno šutnuo sa desetak metara i matirao Onanu, poslavši loptu pod prečku.

Grupa "A": Bajern - Galatasaraj 2:1, Kopenhagen - Mančester junajted 4:3.

Tabela: Bajern 12, Galatasaraj 4, Kopenhagen 4, Mančester junajted 3.

Arsenal je veoma blizu nokaut faze, pošto je večeras na Emirejtsu bio bolji od Sevilje, rezultatom 2:0 (1:0). Golove za 'tobdžije' postizali su Trosar i Saka, a Sevilja je sada u katastrofalnoj poziciji.

U drugom duelu te grupe, PSV je pogotkom De Jonga stigao do prve pobjede u Ligi šampiona - tri boda je holandski sastav upisao protiv Lansa, uz rezultat 1:0 (1:0).

Grupa "B": Arsenal - Sevilja 2:0, PSV - Lans 1:0.

Tabela: Arsenal 9, PSV 5, Lans 5, Sevilja 2.

U osmini finala je i madridski Real, koji je večeras lako ukrotio Bragu - 3:0 (1:0).

Najprije je Djalo promašio penal za goste, a onda se Real raspucao - u strijelce su se upisivali Dijaz, Vinisijus i Rodrigo.

Istorijski bod za Union: Iznenađenje u Napulju, Sosijedad nadomak nokaut faze
0
Istorijski bod za Union: Iznenađenje u Napulju, Sosijedad…
08.11.2023 20:47

Podsjetimo, ranije tokom noći, u toj su grupi Napoli i Union Berlin podijelili bodove (1:1).

Grupa "C": Real Madrid - Braga 3:0, Napoli - Union Berlin 1:1.

Tabela: Real Madrid 12, Napoli 7, Braga 3, Union Berlin 1.

Večerašnjom, nimalo lakom pobjedom u Salcburgu, igrači Intera osigurali su osminu finala i za sebe i za Real Sosijedad, koji je ranije večeras bio bolji od Benfike (3:1).

Inter je u Austriji slavio rezultatom 0:1 (0:0), i to pogotkom Lautara iz penala u 86. minutu.

Grupa "D": Salcburg - Inter 0:1, Real Sosijedad - Benfika 3:1.

Tabela: Real Sosijedad 10, Inter 10, Salcburg 3, Benfika 0.