'Plave' pružile lijepo izdanje protiv Savehofa

Rukometašice Budućnost Bemaxa ostvarile su drugi ovosezonski trijumf u Ligi šampiona. U okviru 12. kola, 'plave' su večeras u Švedskoj slavile nad Savehofom, rezultatom 23:27 (12:13)

Razlika u klasi ipak postoji: Budućnost Bemax slavila u Švedskoj, Godeč briljirala Foto: ŽRKB

Crnogorske prvakinje večeras su potvrdile kako su kvalitetnije od ekipe Savehofa, za koju nastupa niz švedskih reprezentativki. Podsjetimo, 'plave' su upravo protiv Savehofa u Podgorici ostvarile i prethodnu pobjedu u LŠ.

Naravno, podgorička ekipa ranije je izgubila šanse za plasman u nokaut fazu, ali večerašnja pobjeda ima težinu, jer je utisak o sezoni kudikamo povoljniji nego prije gostovanja u Švedskoj.

Uz sjajno izdanje Ivane Godeč, Budućnost Bemax bila je bolji suparnik u prvom poluvremenu. No, tokom većine tog dijela igre, 'plave' bi stizale do vođstva, a Šveđanke bi potom izjednačavale.

Takvu igru pratil smo sve do 28. minuta, kada su Podgoričanke pogocima Tomove i Agović stigle do plus dva (11:13), ali tu razliku nijesu uspjele sačuvati do odlaska na odmor.

Odlično je krenula gostujuća ekipa u drugom dijelu - pogađala je Tomova, pa Kadović, a onda i Jelena Vukčević, tako da je u 35. minutu bilo 12:16. Odgovorile su na to domaće sa tri uzastopna gola, ali su se izabranice Bojane Popović brzo konsolidovale i vratile se na plus tri. Uz toliki višak, Budućnost Bemax dočekala je i završnih 15 minuta utakmice - 17:20.

Da je Budućnost Bemax nadomak pobjede, postalo je jasno osam minuta prije kraja, kada je Ivana Godeč sa svoje polovine pogodila za 19:24.

Upravo je Godeč u potpunosti obilježila večerašnju utakmicu, koju je završila sa devet postignutih golova. Tomova je pogađala pet puta. U domaćoj ekipi je Laura Jensen postigla šest golova.

Treba istaći kako je Popović večeras pružila priliku i nekolicini mlađih igračica, koje su 'povučene' iz redova pljevaljskog Rudara.