Odbojka

Do izražaja došla razlika u kvaltetu

Odbojkaši Crne Gore neće nastupiti u nokaut fazi Evropskog prvenstva, pošto su večeras u Skoplju, u četvrtom duelu u grupi "C", poraženi od Češke, rezultatom 0:3 (18:25, 20:25, 15:25).

Raspršene nade: Crna Gora poražena od Češke, nastup ćemo završiti u grupnoj fazi Foto: CEV

U okršaju protiv direktnog konkurenta za četvrto mjesto, pokazalo se kako su Česi u ovom momentu ipak kvalitetniji, te je njihov trijumf zaslužen. Crnu Goru tako do kraja nastupa na EP čeka još jedan meč - u srijedu protiv Poljske, najjače ekipe u našoj grupi i aktuelnog viceprvaka planete.

Naši odbojkaši loše su ušli u meč i dopustil suparnicima da za kratko vrijeme dođu do šest poena razlike (2:8). I već tada bilo je jasno u kojem pravcu će ići prvi set – izabranicima Ivana Joksimovića povratka nije bilo, te su Česi slavili 18:25.

Pun obrta bio je uvodni dio sljedećeg seta, a da crnogorski igrači i te kako mogu parirati protivnicima, bilo je jasno nakon što su stigli do četiri uzastopna poena, za vođstvo 8:6. Ipak, dobri naleti i mini-serije nijesu bili dovoljni – Česi su u finišu stekli komotniju prednost, pa su osvojili drugi set.

Nije u trećem setu trebalo da prođe dugo pa da postane izvjesno kako će on biti i završni. Češka će tako, zajedno sa Poljskom, Holandijom i Sjevernom Makedonijom, nakon preksjutrašnjeg završetka grupe preseliti u Bari, gdje će na programu biti utakmice osmine finala Evropskog prvenstva.

Crna Gora je večeras odigrala i treću od četiri dosadašnje utakmice na kojima nije osvojila ni set. No, za razliku od prošlog EP, ovog puta upisali smo jednu pobjedu - no, i jednu manje u odnosu na debitantski nastup na Euru.

Grupa “C”

Rezultati: CRNA GORA – Češka 0:3, Danska – Holandija 1:3.

Tabela: Poljska 9 (3 utakmice), Holandija 9 (4), Sjeverna Makedonija 6 (3), Češka 6 (4), CRNA GORA 3 (4), Danska 0 (4).

Sjutra: Sjeverna Makedonija – Holandija (17:00), Poljska – Danska (20:00).

Preksjutra: CRNA GORA – Poljska (17:00), Sjeverna Makedonija – Češka (20:00).