La Liga

Ramos donio Realu trijumf u Sevilji

Fudbaleri Real Madrida u odličnom meču trećeg kola La Lige u Sevilji su pobijedili Betis rezultatom 3:2.

Ramos donio Realu trijumf u Sevilji Foto: Foto: Bleacher Report Football Fejsbuk
Sport klubIzvor

Duel na stadionu Benito Viljamar obilježili su preokreti, odlične odbrane golmana, česte konsultacije sudija sa VAR sobom, nepriznati golovi, isključenje Emersona...

Srpski reprezentativac Luka Jović prvi put od januara bio je starter u ekipi Zinedina Zidana i u 67. minutu iznudio crveni karton Emersona, koji ga je odgurnuo u gol šansi.

Betis se nijednog trenutka nije uplašio renomiranog rivala, pa čak ni kada je imao igrača mnanje na terenu. Nakon što je Karimu Benzemi zbog ofsajda poništen pogodak u 3. minutu, domaći su četiri minuta kasnije imali odličnu šansu preko Antonija Sanabrije, ali je Tibo Kurtoa fenomenalno odbranio refleksnom reakcijom rukom.

Madriđani su poveli u 14. minutu. Benzema je prošao po desnoj strani, uputio je loptu pred gol, pravo na nogu Federika Valverdea, koji je matirao Roblesa.

U sljedećem napadu Serhio Ramos je imao veliku šansu, ali je lijevom nogom sa svega šest-sedam metara šutirao pored gola. Uzvratio je Nabil Fekir, koji je sa 15 metara šutirao takođe pored stative. Ubrzo je Sanabrija oprobao šut, ali preko gola.

Betis je izjednačio u 35. minutu nakon što je Kanales odlično centrirao, a Mandi glavom savladao Kurtou. Dva minuta kasnije bilo je 2:1 za domaće. Emerson je šutirao u bliži ugao i po drugi put poslao loptu ize leđa Belgijanca.

Prvo poluvrijeme je završeno još jednom šansom Benzeme, međutim, promjene rezultata nije bilo.

Kraljevski klub je izjednačio u 50. minutu. Karvahal je oštro centrirao, Jović je zakasnio, ali ne i Emerson, koji je u namjeri da onemogući Benzemu loptu poslao u svoju mrežu. Utisak je da je Francuz bio u ofsajfu, ali VAR je potvrdio pogodak gostujućeg tima.

U 52. minutu Benzema je postigao gol, usporeni snimak je pokazao da je bio u ofsajdu, ali sudija se ni po jednom osnovu nije oglasio!

Sredinom drugog poluvremena Betis je ostao sa igračem manje jer je Emerson odgurnuo Jovića u stopostotnoj šansi nakon što je Benzema asistirao, a Srbin grudima sjajno dao for i krenuo sam ka golu tima iz Sevilje. Emersonu je poslije pregledanog snimka dobio direktan crveni karton, a Ramos je odlično šutirao sa 18 metara, ali malo pored gola.

Andalužani su i sa igračem manje pokušavali da dođu do vođstva, a Karvaljo je u 76. minutu opasno zaprijetio.

Ipak, tri boda otišla su u Madrid zahvaljujući odluci sudije da pokaže na bijelu tačku. Naravno, i ovoga puta konsultovan je VAR. Bartra je dobio žuti karton, a Real penal, koji je Ramos rutinskim udarcem po sredini gola pretvodio u pobjedu svog tima.