Kako su istakli iz IRF, ambasadorku Rajnke upoznali su sa ciljevima i aktivnostima IRF-a, sa naglaskom na značajnu ulogu u ublažavanju negativnih efekata pandemije koronavirusa.
„Rukovodstvo IRF-a je predočilo razvojnu perspektivu ove institucije i ukazalo na posvećenost ispunjenju ciljeva, koja se ogleda u impresivnim rezultatima ostvarenim dominantno u drugom kvartalu, kada je crnogorskim privrednicima odobreno 125 kredita u iznosu od oko 65 mil EUR. Predsjednik Odbora direktora Kaluđerović i direktorica Radović su ukazali na značaj razvojnih programa finansiranja IRF-a u okviru prioritetnih sektora, i predstavili stimulativne uslove finansiranja usmjerene na ranjive segmente, kao što su mladi i žene u biznisu, ali i na infrastrukturne projekte od lokalnog i regionalnog značaja kako bi se stvorili preduslovi i pospješio ravnomjeran regionalni razvoj. Uvažavajući globalne trendove u razvoju zelene ekonomije i digitalne tranzicije, istaknuta je posvećenost usvajanju savremenih standarda u finansiranju i načina poslovanja“, naveli su iz IRF.
Ambasadorka Rajnke je, kako je naglašeno, izrazila zadovoljstvo činjenicom da je rukovodstvo IRF-a posvećeno razvoju institucije koja počiva na principima transparentnog i odgovornog korporativnog upravljanja.
„Osim toga, ukazala je na potenijal za saradnju, naročito u domenu razvoja ICT sektora na bazi već započetih projekata koji podrazumijevaju saradnju na snaženju Akademije ženskih preduzetnica koju Ambasada realizuje sa Arizona univerzitetom. Istaknuta je i važnost projekta studijskih posjeta crnogorskih kompanija iz ICT sektora Silikonskoj dolini, ali i kroz edukativne projekte koji angažuju mlade talente iz ove oblasti, od strane Kajla Hačera, člana tima Ambasade SAD, koji je idejni tvorac i koordinator ovih programa saradnje“, stoji u saopštenju te institucije.
Na sastanku su razmatrani i zajednički programi saradnje usmjereni u pravcu snaženja post-pandemijskog oporavka i tranzicije ka zelenoj i digitalnoj ekonomiji.