Radulović je istakao da institucija na čijem je čelu, nije presuđivala o „nepostojećem pravilniku“, već o zakonitosti odluke ministarstva kojom se on stavlja van snage.
Upravni sude je poništio rješenje Ministarstva nauke kojim je van snage stavljen Pravilnik o postupku verifikacije članova DANU u članstvo CANU.
Radulović je juče naveo da zakonitost pravilnika cijeni Ustavni sud, dok je Upravni analizirao zakonitost odluke o suspenziji tog dokumenta.
- Za ocjenu zakonitosti te odluke za sud nije bilo od značaja da li je Pravilnik na snazi ili je stavljen van snage, već činjenica da li je odluka o suspenziji donijeta u skaldu sa zakonom. Drugo što zabrinjava je konstatacija ministarstva da je sud dva puta odlučivao o istoj stvari, i to na različite načine. Postojale su dvije tužbe povodom iste odluke ministarstva. Međutim, jedna tužba, od strane podnosilaca je povučena, pa je sud saglasno zakonu obustavio postupak po toj tužbi. To je pravna situacija kada se sud ne upušta u zakonitost odluke, već samo obustavlja postupak, tj. stvara se pravna situacija, kao da postupak nije ni pokrenut.
U postupanju po drugoj tužbi, sud je ocjenjivao zakonitost odluke i po istoj tužbi donio odluku. Dakle, nije se odlučivalo o istoj pravnoj stvari dva puta, i nijesu se donosile različite presude. Ovakve konstatacije Ministarstva nauke zabrinjavaju i odraz su elementarnog nepoznavanja materije. To treba da zabrine sve, posebno vladu, kao instituciju koja vrši nadzor nad radom ministarstva - zaključio je Radulović.