"Oni koji potiču iz viđenijih svetosavskih porodica mogu računati na efikasnost policije i tužilaštva dok ostali građani su prepušteni na milost i nemilost nasilnika. Dobra stvar mog oglašavanja preko portala CDM jeste da sam napokon izmamila kakav takav odgovor crnogorske policije. Nakon više od šest mjeseci oglasili su se i preko medija me informisali o statusu moje prijave i preduzetim radnjama", rekla je Radoman-Kovačević.
Ona je istakla da je Uprava policije saopštila da je državni tužilac u roku od nekoliko minuta zaključio njen predmet, a koliko mu je bilo stalo do primjene zakona potvrđuje, kako kaže, činjenica da nije htio ni da sasluša prijavljenu osobu.
"Dok se u mom slučaju, za njih skroz nebitne građanke, jedan državni tužilac časkom posla riješio predmeta, povodom navodnih prijetnji ministarki zdravlja Jeleni Borovinić Bojović sasvim druga priča. Tužilac je naložio saslušanje prijavljenog. Policija nije, kao u mom slučaju čekala da se prijavljeni vrati sa puta, već je uputila zamolnicu da se građanin Obren Medenica pronađe u Njemačkoj. Nije mi iz javnog oglašavanja policije jasno zašto su se uopšte interesovali za povratak prijavljene osobe iz Srbije. Nijesu ga tražili da bi ga sankcionisali zbog jasnih pisanih i audio prijetnji. Ispada da su ga tražili da ga pitaju kakvog je zdravlja, da li mu prijaju česta i duža putovanja za Srbiju i može li što uraditi da Demokratski front ipak ne obori aktuelnu vladu. Izgleda da to jedino i zanima direktora Uprave policije Zorana Brđanina", zaključila je Radoman-Kovačević.