Radojičić govori o dosadašnjim neuspjelim privatizacijama, ali sa optimizmom najavljuje buduću, za koju tender treba da bude raspisan već tokom aprila, saopštava svoje nezadovoljstvo dosadašnjim odnosom lokalne samouprave Herceg Novog prema Institutu i predstavlja svoju viziju Igala kao buduće evropske „fabrike“ zdravlja.
Država Crna Gora ima vlasništvo nad 56 odsto akcija, Srbija nešto manje od 26 odsto, a ostatak pripada manjim akcionarima- kaže Radojičić o vlasničkoj strukturi Instituta Igalo.
- Od budućeg privatizovanog Instituta, prije svega očekujem da bude moderan centar za fiziklnu medicinu i rehabilitaciju i respektabilan velnes centar, a sve podržavano vrhunskim hotelskimservisom.
Budući vlasnik, kaže Radojičić, trebao bi da modernizuje ambijent, uradi novi dizajn i hotelskih i terapijskih prostora Instituta Igalo, u kojem će kako navodi, instalirati visoke medicinske tehnologije, uključujući i novi dijagnostički, neinvazivni centar.
Privatizacijom Instituta Igalo, na način kako to predlaže Radojičić, ovaj medicinski centar smatra on, u budućnosti bi davao stalne prihode i od njega bi živjeli veliki broj zaposlenih i njihovih porodica, mala preduzeća, restorani i dobavljači, koji i sada, neposredno ili posredno zavise od tog Instituta.
Radojičić navodi da ugledna svjetska marka, francuski „Viši“ pokazuje veliko interesovanje za Igalo, koja, kako dodaje, ima iste ili slične poglede na razvoj Instituta Igalo.
- Oni su u Igalu prepoznali izuzetno kvalitetan medicinski proizvod, koji u okviru svog poslovanja još nijesu imali. I ne samo to. Naše cijene su trenutno vro konkurentne, a preovlađujući trend Zapada danas je da više ne uvozi radnu snagu, nego da fabrike izmiješta. I Igalo je tako posmatrano, neka vrsta „fabrike“, pa je zdravstvenim fondovima sa zapada mnogo jednostavnije i jeftinije da svog pacijenta pošalje ovamo.
(foto: panoramio.com)