Dokumentarac o životu svjetski poznate umjetnice, govori, između ostalog, o pripremama za veliku retrospektivu njenog rada u Muzeju moderne umjetnosti (MoMA) u Njujorku, tokom koje je kroz više od 600 sati programa rekonstruisala preko pedeset svojih performansa. Time je predstavljen njen četrdesetogodišnji rad kojim redefiniše umjetnost, koristeći tijelo kao sredstvo za ispitivanje psiho-fizičkih granica, kreirajući performanse koji šokiraju, izazivaju i pogađaju.
- Snažna želja Marine Abramović da film prvo bude prikazan na Cetinju i njeno prisustvo u Crnoj Gori kroz projekat MACCOC, koji je predstavila na 54. Bijenalu u Veneciji prošle godine, a koji će kao budući međunarodni višenamjenski centar stvarati i prezentovati različite vrste djelatnosti – od kulturnih do ekonomskih - dokaz su snažnog doprinosa međunarodnoj afirmaciji i ukupnom razvoju Cetinja i Crne Gore – ističu iz Ministarstva kulture.
Dio dugometražnog ostvarenja, nagrađenog na festivalima Sandens i Berlinale, sniman je u Crnoj Gori 2010. godine, uz finansijsku podršku Ministarstva kulture.- Trebalo mi je vremena, ali sam na kraju uspio shvatiti percepciju performansa. Bilo je to kao trn u oku. Proveo sam dosta vremena posmatrajući i razmišljajući. Mi, zapravo, živimo u svijetu koji je preplavljen medijima, pa je sama činjenica o jednostavnom usporavanju i prostom mirovanju nažalost radikalan koncept... Potrebno je izvjesno vrijeme kako bi se ta građevina razrušila, kako bismo shvatili koliko je suštinski jednostavno postojati u trenutku. Bio sam primoran da svoj um stavim na probu – zapisao je reditelj Metju Ejkers o dokumentovanju života i rada Marine Abramović.