Tarantino već godinama govori da planira da se povuče nakon desetog filma, jer smatra da reditelji s godinama gube kreativnu oštrinu.
Čini se da Kventin Tarantino radi sve osim onoga što publika najviše očekuje – snimanja svog desetog i poslednjeg filma, piše Collider.
Njegov hit iz 2019. godine, "Bilo jednom… u Holivudu", ovih dana ponovo je veoma gledan na striming platformama, podsjetivši publiku na njegov posljednji rediteljski film.
Glavne uloge u filmu tumače Leonardo Dikaprio, Bred Pit i Margo Robi.
Radnja prati televizijskog glumca Rika Daltona i njegovog dugogodišnjeg kaskadera Klifa Buta, koji pokušavaju da pronađu svoje mjesto u Holivudu krajem šezdesetih godina prošlog vijeka, u vrijeme velikih promjena u filmskoj industriji.
Sa budžetom od gotovo 100 miliona dolara, zaradio je skoro 400 miliona širom svijeta i naišao na veoma dobre reakcije kritike.
Tarantino već godinama govori da planira da se povuče nakon desetog filma, jer smatra da reditelji s godinama gube kreativnu oštrinu. Kako bi ostao na devet naslova, "Kill Bill" i "Kill Bill 2" smatra jednim filmom. U međuvremenu se posvetio pisanju knjiga i scenarija, kao i drugim projektima, zbog čega njegov posljednji film i dalje čeka realizaciju.
Ipak, Tarantino nije potpuno napustio svijet filma. Napisao je scenario za nastavak filma "Bilo jednom… u Holivudu", pod nazivom "The Adventures of Cliff Booth", koji će režirati Dejvid Finčer. Bred Pit će ponovo igrati Klifa Buta, a film bi kasnije ove godine trebalo da stigne u IMAX bioskope i na Netfliks.
Prema podacima FlixPatrola, "Bilo jednom… u Holivudu" ove nedjelje bio je među najgledanijim filmovima na Huluu.
Ovaj novi uspjeh pokazuje da publika i nekoliko godina nakon premijere i dalje rado gleda Tarantinov film, navodi Collider.










