Gotov je četvrti dan na Svjetskom prvenstvu u atletici, a nakon ženskih, ispratili smo i dva muška finala.

Prvo zlato za Italiju: Tamberi osvojio medalju koja mu je nedostajala, El Bakali opet najbolji na 3.000 Foto: UGC

Italijan Đanmarko Tamberi osvojio je u skoku uvis zlato koje mu je falilo - ono svjetsko. On je večeras u dramatičnoj borbi, uz preskočenih dva metra i 36 centimetara, osvojio prvo mjesto ispred Amerikanca Vogana Harisona.

I Harison je preskočio 2,36 ali je više puta rušio ljestvicu. Trostruki vlasnik svjetskog zlata, katarski skakač Mutaz Esa Baršim bio je tek treći.

Kipjegon po navici - nezadrživa i opet zlatna, Havajka priredila senzaciju
0
Kipjegon po navici - nezadrživa i opet zlatna, Havajka…
22.08.2023 21:45

Trka na 3.000 metara sa preprekama završena je identično kao i prošle godine u Judžinu – Marokanac Sufijan el Bakali opet je osvojio zlato, uz vrijeme 8:03,53.

On je u posljednjem krugu prestigao vlasnika svjetskog rekorda, Etiopljanina Lameču Girmu, koji se morao zaovoljiti srebrom (8:05,44). Treće mjesto pripalo je Kenijcu Abrahamu Kibivou.