Sad sve ekipe u grupi imaju skor 1-1, ali šanse za plasman u nokaut-fazu su realne

Košarkašice Crne Gore pretrpjele su u drugom kolu Eurobasketa poraz od Španije, rezultatom 57:78 (14:19, 15:23, 22:10, 6:26). Izuzetno borbeno odigrale su izabranice Jelene Škerović, u trećem kvartalu bile su odlične, ali su ipak sasvim posustale u završnoj četvrtini. Tako u posljednje kolo sve ekipe iz naše grupe ulaze uz identičan učinak - pobjeda i poraz.

Prvi poraz na Eurobasketu: Crna Gora se sjajno vratila u meč, ali nije mogla do preokreta Foto: FIBA

Ipak, sve i da u nedjelju izgubimo od Letonije, za plasman u nokaut-fazu biće nam dovoljna pobjeda Španije protiv Grčke. No, kako su igračice Crne Gore igrale i juče i večeras, možemo se nadati i pobjedi nad Letonkama.

U ekipi Crne Gore večeras je u Tel Avivu najraspoloženija bila Marija Leković (15 poena), a pratile su je Milica Jovanović (13) i Nataša Mek (12). Na drugoj strani, Španjolke je do pobjede predvodila Marija Konde, koja je postigla 20 poena.

Biće jako zanimljivo u našoj grupi do kraja: Grčka trijumfovala protiv Letonije
0
Biće jako zanimljivo u našoj grupi do kraja: Grčka…
16.06.2023 19:24

Naša reprezentacija startovala je serijom 4:0, no Španjolke su do sredine prvog kvartala preokrenule. Ipak, nijesu crnogorske igračice dopuštale suparnicama da se odlijepe, pratile su ih u stopu, no desetak sekundi prije kraja, Marija Konde pogodila je trojku i tako je nakon uvodnih 10 minuta bilo 14:19.

Nije Crna Gora imala odgovor na igru suparnica u drugom periodu igre. Kako je vrijeme odmicalo, tako je prednost Španjolki bila sve veća, pa su na odmor, zahvaljujući trojci Kasas u finišu, otišle uz plus 12 – 29:42.

Odlično je naša selekcija ušla u drugo poluvrijeme. U uvodna tri minuta, pogocima Mek, Mujović i Vučetić, napravljena je serija 6:0 i tada su stvari djelovale mnogo podnošljivije. Onda smo vidjeli fantastičnu dionicu Milice Jovanović, pa je Crna Gora prišla na tek dva poena zaostatka – 40:42. Bio je to sjajan povratak izabranica Jelene Škerović.

Očajna šuterska serija Španije je potrajala – prvi koš u drugom dijelu igre postigle su nakon čak četiri i po minuta.

U ostatku četvrtine, naša reprezentacija bila je odlična, ne dopustivši španskim igračicama da opet dođu do osjetnijeg viška. Pola minuta prije kraja, trojkom Jovanović, stigli smo na pola koša zaostatka (51:52), a uz taj rezultat je počeo i završni kvartal.

Španjolke su posljednju četvrtinu otvorile serijom 0:5, ali brzo se konsolidovala crnogorska selekcija, tako da je - sedam minuta prije kraja - bilo 59:55. No, uz važne pogotke Konde i Ginzo, Španija je uskoro ponovo bila u dvocifrenom plusu (55:66) i bilo je jasno kako će naša ekipa večeras teško moći do preokreta.

Potpuno je stala tada crnogorska reprezentcija, za devet minuta naše su igračice postigle tek četiri poena i Španija je na kraju proslavila prvi trijumf na Eurobasketu.

Meč odluke protiv Letonije pratićemo u nedjelju, sa početkom u 11:15 časova.

Rezultati: Crna Gora - Španija 57:78, Grčka - Letonija 73:65.

Tabela: Španija 1-1, Grčka 1-1, Letonija 1-1, Crna Gora 1-1.