Rukomet

Prvi poraz juniorki na SP

Izvor

Bez obzira na ovaj poraz, Crna Gora je i dalje u igri za polufinale, ali „crvenima" sada trebaju pobjede u preostala dva meča sa Brazilom i Mađarskom da bi bile siguran učesnik borbe za medalje.

Crna Gora je vodila do 23. minuta, nakon čega je stala, Španija je to iskoristila, preokrenula i do kraja meča više nije ispuštala vođstvo. Naše juniorke su u prvoj trećini meča vodile i do tri gola razlike (8:5 i 9:6), a posljednje vođstvo su imale nakon 22 minuta i 18 sekundi, kada Milica Vlahović pogodila za 11:10. Nakon toga je uslijedio pad, Španija je do 28. minuta nbapravila seriju od 5:0, za vođstvo od 14:11. Majda Mehmedović je 24 sekunde prije kraja prvog poluvremena smanjila zaostatak.

Španija je u nastavku održavala prednost, koja se kretala od dva do četiri gola razlike, a Crna Gora je u finišu, sa dva gola Milene Knežević (danas slab procenat šuta, 5 golova iz 13 pokušaja), uspjela da smanji na 24:23, 15-tak sekundi prije kraja, kada već nije bilo vremena da se, barem, izbjegne poraz.

Naše juniorke sjutra, u osam časova po našem vremenu, igraju protiv Brazila, koji je danas poražen od Švedske 33:26 (17:15). U trećem meču ove grupe, Rusija je savladala Mađarsku 26:23 (13:14).

Crna Gora – Španija 23:24 (12:15)

Gvandžu - Dvorana: "Jeomju". Gledalaca: 200. Sudije: Floresku i Duta (Rumunija). Sedmerci: Crna Gora 5 (3), Španija 4 (4). Isključenja: Crna Gora 6, Španija 6 minuta.

Crna Gora: Tatar (dvije odbrane), Popović (jedna odbrana), M. Vukčević (sedam odbrana), Vlahović 3, Mehmedović 5, Joličić, Premović , Marković 4, Mišurović, Despotović, Klikovac 1, Delić 1, Novaković, Lazović 3, S. Vukčević, Knežević 5.

Španija: Gera (12 odbrana i sedmerac), Karera (jedan sedmerac), Lopes 6, Ferer, Eskribano 1, Mugika, Arderius 2, Simon, Menendes, Deskalco, Doiro 3, Martines 9, Macijas, Čaves, Olasagasti 3, Engelmo.