Vaterpolo

Večeras nijesmo imali šanse

Prvi poraz 'ajkula': Crna Gora nemoćna protiv Španije

Vaterpolisti Crne Gore večeras su u Podgorici doživjeli prvi poraz na Svjetskom kupu. Od 'ajkula' je bolja bila selekcija Španije, koja je trijumfovala rezultatom 6:10 (0:1, 2:4, 3:2, 1:2).

Prvi poraz 'ajkula': Crna Gora nemoćna protiv Španije Foto: Ilustracija

Španija je u "Morači" zasluženo slavila, a ostaje utisak i kako smo im na početku donekle olakšali posao večeras. Naime, izabranici Vladimira Gojkovića prvi pogodak postigli su tek nakon 14 minuta igre, pri rezultatu 0:5. Podgorička publika tako je bila u prilici da se uvjeri zbog čega je španska odbrana jedna od najboljih na planeti.

U našoj selekciji je Averka postigao dva gola, a na suprotnoj je najefikasniji bio Tahulj (3).

Loš početak 'ajkula'

U prvoj četvrtini nije bilo golova čak sedam minuta, a onda je našu mrežu pogodio Maljarak. To je bio i jedini pogodak u uvodnoj četvrtini.

Španija se raspucala u drugom kvartalu. Pogađali su Tahulj, Baroso, pa Munjaris, te je sredinom četvrtine bilo 0:4. Nakon toga, vidjeli smo gol Bustos (0:5), a 'ajkule' su i dalje bile na nuli.

To se najzad promijenilo dva minuta uoči kraja prvog poluvremena, kada je Averka savladao Agirea. Odmah zatim, sjajno je šutnuo Đuro Radović i Crna Gora je prišla na tri gola zaostatka (2:5). Do kraja drugog perioda, Bustos je pogodio za Španiju.

Poboljšali se u trećoj četvrtini, ali to nije bilo dovoljno

Mnogo bolje izdanje 'ajkula' vidjeli smo u trećoj četvrtini. Nakon gola Mršića, na drugoj je strani pogodio Tahulj, a potom smo postigli dva uzastopna pogotka - prvo Banićević, a nakon toga i Averka. Prišla je tako Crn Gora na minus dva, ali ostaje žal za tim što smo dozvolili Tahulju da, pet sekundi prije kraja četvrtine, još jednom pogodi i tako Špance vrati na tri gola viška - 5:8.

Tek što je posljednja četvrtina počela, Munjaris je povećao na 5:9, no na to je brzo novim pogotkom uzvratio Mačić. Nepuna četiri minuta prije kraja, u strijelce se upisao Perone i bilo je jasno da će Crna Gora večeras pretrpjeti prvi poraz na turniru u Podgorici.

Preksjutra protiv Srbije

Našu reprezentaciju sjutra čeka slobodan dan, a treći meč slijedi preksjutra.

Tada će Crna Gora igrati protiv Srbije, takođe sa početkom u 17:30 časova.

Danas: Crna Gora - Španija 6:10, Gruzija - Australija (19:30).

Juče: Crna Gora - Gruzija 13:12, Grčka - Španija 8:11, Srbija - Australija 10:6.

Tabela: Španija 6, Srbija 3, Crna Gora 3, Gruzija 0, Grčka 0, Australija 0.