Opet briljirala Atingre, Godeč najefikasnija

Rukometašice Budućnost Bemaxa danas su stigle do prve pobjede u ovosezonskoj Ligi šampiona. 'Plave' su u trećem kolu bile bolje od švedskog Savehofa, rezultatom 31:30 (17:16).

Prva pobjeda Podgoričanki: Nakon izvrsnog početka pratili smo dramu, ali 'plave' su sačuvale dva boda Foto: EHF

Oko 1.000 navijača u Bemax areni ispratilo je dominantan početak izabranica Bojane Popović, ali i odličnu reakciju gošći sa juga Švedske. U završnih 15 minuta, prvakinje Crne Gore bile su na većem nivou u odnosu na suparnice i tako su upisale prva dva boda.

Više nije nikakva novost da je briljirala Armel Atingre - među njenih 14 odbrana bila su čak tri sedmerca. Kada je riječ o postignutim golovima, prednjačila je Ivana Godeč (6), a pratile su je Neslihan Džaliskan, Milena Raičević i Ivona Pavićević sa po pet.

Odlično su u današnji meč ušle Podgoričanke i nakon pogodaka Godeč i Marsenić u uvodnom dijelu stigle su do tri gola prednosti (4:1). U prvih 10 minuta, Armel Atingre upisala je čak šest odbrana, a potom su Džaliskan i Marsenić dodatno povećale prednost 'plavih' - 8:3.

Atingre je zatim odbranila dva sedmerca za kratko vrijeme, ali su i njene saigračice promašivale, pa je Huselius u 20. minutu smanjila zaostatak gošći na tri gola (11:8).

I do kraja prvog poluvremena gledali smo brz, gotovo trkački rukomet, a Budućnost Bemax je na odmor otišla samo uz gol prednosti - 17:16.

U nastavku je Savehof poravnao i sve do sredine drugog dijela pratili smo igru gol za gol. No, onda smo vidjeli pogotke Pavićević, pa Džaliskan i Godeč, te je Budućnost Bemax u završnih osam minuta ušla uz tri gola plusa – 29:26. Samo četiri minuta kasnije, golom Granat, uporne Šveđanke ponovo su bile na minus jedan (30:29).

Uzvratila je na to Marsenić, pa su Podgoričanke 90 sekundi prije kraja bile na pragu pobjede, koju su i sačuvale.

Bukurešt – Đer 23:27

Budućnost Bemax – Savehof 31:30

Debrecin – Bitighajm 26:35

Brest – Odenze (16:00)

Tabela: Đer 6, Bitighajm 6, Odenze 2, Brest 2, Bukurešt 2, Debrecin 2, Budućnost Bemax 2, Savehof 0.