Večerašnji program obilježio uzbudljiv meč u Danilovgradu

Pobjeda Iskre nad ekipom Budućnosti nakon potpunog preokreta u drugom poluvremenu (2:1), te ubjedljiv trijumf Dečića protiv Rudara (3:0) obilježili su treće kolo domaćeg šampionata. Seriju sjajnih izdanja nastavili su povratnici u društvo najboljih, fudbaleri Mornara, koji su večeras u Baru, preokrenuvši rezultat, bili bolji od Podgorice (3:1).

Prva CFL (3. kolo): Iskra preokretom srušila Budućnost, nove pobjede Dečića i Mornara Foto: Telekom 1. CFL

Na diobi prve pozicije tako se večeras nalaze Dečić, Iskra i Mornar. No, situacija bi mogla da se promijeni sjutra veče, kada je na programu posljednji meč trećeg kola Sutjeska - Jezero.

Mreže su se tresle čak 14 puta na četiri večerašnje utakmice, pri čemu su četiri pogotka postignuta iz penala. Na utakmici u Baru, Admir Adrović je na samom početku postigao svoj 105. gol u Prvoj CFL.

Iskra – Budućnost 2:1

Fudbaleri Iskre u drugom poluvremenu došli su do bodova protiv Podgoričana, koji su na odmor otišli uz minimalnu prednost. Trijumf Danilovgrađana plod je velike borbenosti, ali i konkretnijeg pristupa. Novi šef struke aktuelnog prvaka Aleksandar Nedović, čiji je tim večeras nastupio bez četiri suspendovana prvotimca, ima mnogo razloga za brigu.

Tokom većeg dijela prvog poluvremena, Iskra je bila mnogo konkretniji rival, ali se Danilovgrađanima inicijativa nije isplatila. Naprotiv. Pet minuta uoči odlaska na odmor, gosti su došli do prednosti. Nakon brze akcije, Ćetković je šutirao, golman domaćih Kordić odbio loptu, ali samo do novog kapitena ‘plavih’ Terzića, koji je poslao loptu u mrežu.

Tek što je počeo nastavak, uslijedila je velika radost domaćih navijača. Po lijevoj strani terena sjajno je prošao Šaletić, poslao loptu u peterac, odakle je u gol efektno poslao Vojin Pavlović. Poslije ne baš dopadljive igre u ostatku utakmice, u 89. minutu, nakon centaršuta domaćih, Babić je u svom šesnaestercu igrao rukom. Bio je to jedanaesterac koji je bez greške izveo Ivan Vuković. Pokušavali su Podgoričani u sudijskoj nadoknadi, ali bez uspjeha - njihovo je posrtanje nastavljeno.

Mornar – Podgorica 3:1

Barani nastavljaju sa izuzetnim izdanjima. Nakon pobjede u Petrovcu i remija pod Goricom, igrači Mornara večeras su pred brojnom publikom na Topolici napravili totalni preokret protiv Podgorice. Na taj način, tim koji predvodi Dejan Roganović sada je jedini koji ni poslije 270 odigranih minuta nije osvojio ni bod.

Odlično prvo poluvrijeme u Baru otvoreno je ranim pogotkom gostiju iz penala, kada je precizan bio Admir Adrović, koji je time postigao 105. pogodak u Prvoj CFL. Nije to naročito uticalo na domaće, koji su kvalitet već dokazali u prethodna dva kola, a čiji se trud isplatio u 40. minutu. Nakon lijepog centaršuta, mrežu Podgoričana pogodio je Škrijelj.

U sedmom minutu nastavka, Barani su stekli prednost. Cicmil je u svom šesnaestercu igrao rukom, nakon čega je iz penala precizan bio Ćetković. Do finiša, klub iz Donje Gorice nije uspijevao da ozbiljnije ugrozi gol domaćeg sastava, koji je proslavio i drugi ovosezonski trijumf. Konačnih 3:1 u posljednjem minutu nadoknade postavio je Pepić nakon brze kontre.

Dečić – Rudar 3:0

Tim iz Tuzi je lako i ubjedljivo stigao do drugog ovosezonskog trijumfa pa će, makar do završetka sjutrašnje utakmice u Nikšiću, prenoćiti na liderskoj poziciji. Ekipa Dečića i večeras je potvrdila kako trenutno pripada krugu najkvalitetnijih domaćih ekipa.

Baš kao i u prvom kolu protiv Zete, ekipa Dečića i večeras je počela ofanzivno i otvoreno, pa su u 26. minutu stigli do vođstva preko Iljira Camaja. Iako su Pljevljaci pružali otpor – do odmora su primili još jedan gol. Strijelac je bio Tući u 42. minutu.

Nastavili su Tuzani u sličnom ritmu i u nastavku, pa je Danilo Pešukić u 66. minutu, nakon akcije koja je počela kornerom, povećao na 3:0. Bilo je to sve - izabranici Edisa Mulalića mirno su priveli utakmicu kraju, dok Pljevljaci nijesu uspjeli da ozbiljnije ugroze njihov gol.

Petrovac – Zeta 2:2

Veoma borbena i otvorena utakmica gledana je večeras pod Malim brdom. Meč je obilježio atraktivan pogodak Petra Vukčevića, ali i dobra partija Zete, koja je, nakon dvije loše utakmice, stigla do prvog boda.

Ekipa iz Golubovaca odlično je ušla u meč, pa je u 18. minutu stigla do prednosti iz jedanaesterca – strijelac je bio Đorđije Vukčević. Desetak minuta kasnije uslijedio je najljepši potez na svim večerašnjim utakmicama. Ofanzivac domaćih Petar Vukčević je sa 25 metara uputio prodoran i precizan šut, donoseći tako domaćima poravnanje. I ostatak prvog dijela proticao je u obostrano otvorenoj igri, ali novih golova nije bilo.

Potpuni preokret dogodio se u 59. minutu, kada je nakon jako lijepe akcije Vujačića i Miličkovića radost Petrovčanima donio Živanović. Nijesu se gosti predavali - strpljivo su čekali šansu i iskoristili je u 78. minutu, kada je poravnao Vukčević.

Rezultati trećeg kola:

Iskra – Budućnost 2:1 (0:1)
(0:1 – Terzić 40’, 1:1 – Pavlović 48’, 2:1 - Vuković 90' (11m))

Petrovac – Zeta 2:2 (1:1)
(0:1 – Đ. Vukčević 18’ (11m), 1:1 – P. Vukčević 28’, 2:1 – Živanović 59’, 2:2 - Vukčević 78')

Dečić – Rudar 3:0 (2:0)
(1:0 – Camaj 28’, 2:0 – Tući 42’, 3:0 – Pešukić 66’)

Mornar – Podgorica 3:1 (1:1)
(0:1 – Adrović 4’ (11m), 1:1 – Škrijelj 39’, 2:1 - Ćetković 52' (11m), 3:1 - Sekulović 90+5')