Ni nakon pet sezona provedenih u nižem rangu, niti nakon drugog uzastopnog nastupa u plej-ofu, fudbaleri Hamburga nijesu se domogli povratka u Bundesligu. U njoj će i naredne sezone igrati Štutgart.

Prokletstvo Hamburga: Nikako da se vrate u Bundesligu, neuspjeh u još jednom plej-ofu Foto: Kicker

U revanš susretu plej-ofa, izabranici Tima Valtera večeras su pred gotovo 60.000 navijača na Folksparkštadionu, Hamburg je nakon preokreta poražen od Štutgarta, rezultatom 1:3 (1:0). Podsjetimo, prvi duel završen je rezultatom 3:0 u korist bundesligaša.

No, meč je počeo obećavajuće za domaće, koji su poveli već u šestom minutu golom Kitela. Hamburg je napadao, nizale su se šanse pred golom Štutgarta, a onda je uslijedilo – izjednačenje. Enco Milo je u 48. minutu bio strijelac, te je tada postalo jasno kako će publika u Hamburgu, nezavisno od toga navija li za HSV ili Sent Pauli, i naredne sezone pratiti Cvajtu.

Potpuni preokret uslijedio je u 64. minutu, a gol je opet postigao Milo. Konačnih 1:3 postavio je Mvumpa u sedmom minutu nadoknade. I to je bilo to - i što se večerašnjeg meča tiče, a i fudbalske sezone u Njemačkoj.

Podsjetimo, ove godine su iz Cvajte u Bundesligu ušli Hejdenhajm i Darmštat.

Sa druge strane, u Cvajtu su ispali Herta i Šalke. Pored njih, nova imena u drugoligaškoj konkurenciji biće najbolji ovogodišnji sastavi iz treće lige – Osnabrik i Elversberg, koji će i prvi put u klupskoj istoriji nastupiti u Cvajti.