U Ligi Evrope saznali smo sedam četvrtfinalista, a osmog ćemo saznati kasnije tokom noći.

Arsenal ispao nakon penala: Debakl Šahtjora, Roma, Juve, Junajted, Bajer, Sen Žil i Sevilja u četvrtfinalu Foto: AFP

Arsenal je eliminisan u Londonu od lisabonskog Sportinga, i to nakon izvođenja penala - 3:5. Nakon 2:2 u Portugalu, na kraju regularnog dijela susreta na Emirejtsu bilo je 1:1.

Džaka je doveo 'tobžije' u vođstvo u 19. minutu, kada mu je asistirao Martineli, a 'lavovi' su izjednačili preko Gonkalveša u 62.

U produžecima nije bilo pogodaka, a onda su uslijedili penali. Igrači obje ekipe bili su precizni tokom tri serije, da bi u četvrtoj Martineli očajno izveo penal, koji je odbranio Adan. Na startu pete serije Bruno Santoš bio je precizan i to je bilo to - taj je momenat i odlučio putnika u četvrfinale.

Katastrofa Šahtjora u Roterdamu

Noć je obilježio nevjerovatan rezultat u Roterdamu, gdje je Šahtjor doživio debakl protiv Fejenorda - 7:1 (3:0).

Domaći su već u prvom dijelu osigurali prolaz, pošto su vodili 3:0, uz jedan gol Himeneza i dva Kokdžua. U nastavku, Osama Idrisi postizao je pogotke u 49. i 60. minutu, a u 64. u strijelce se upisao i Jahanbakš. Nije to bilo sve - Danilo je u 68. povećao na 7:0, a počasni gol za goste postigao je Kelsi u 87. minutu.

Roma i Juve idu dalje

Dalje je prošla i Roma, koja je u Baskiji protiv Real Sosijedada sačuvala višak iz prvog duela (2:0). Večeras golova nije bilo.

Juventus je upisao još jednu minimalnu pobjedu nad Frajburgom - 0:1 (0:0). Presudio je pogodak Kjeze u petom minutu nadoknade.

Rutina 'đavola', Sevilja slavila i u Turskoj

Istim rezultatom je Mančester Junajted slavio u Sevili protiv Betisa, i to bombom Markusa Rašforda, koji je u 56. minutu pogodio mrežu sa 25 metara.

Drugi klub iz Sevilje prošao je dalje. Nakon trijumfa u Španiji, Sevilja je večeras slavila nad Fenerbahčeom u Istanbulu, i to 0:1 (0:1). Jedini gol postigao je Ener Valensija iz penala u 41. minutu.

Polovičan učinak bundesligaša

Prolaz je potvrdio i Bajer Leverkuzen, koji je slavio još jednu laku pobjedu nad Ferencvarošem u Budimpešti - 0:2 (0:1). Golove za 'farmaceute' dali su Dijabi i Adli.

Union Berlin nije mogao do četvrtfinala - nakon 3:3 u Berlinu, večeras je poražen na gostovanju Sen Žilu - 3:0 (1:0).

Rezultati: Arsenal - Sporting 3:5 (penali) - 1:1 (prvi meč: 2:2), Šahtjor - Fejenord 7:1 (prvi meč: 1:1), Sosijedad - Roma 0:0 (prvi meč: 0:2), Frajburg - Juventus 0:1 (prvi meć: 0:1), Betis - Mančester Junajted 0:1 (prvi meč: 1:4), Fenerbahče - Sevilja 0:1 (prvi meč: 0:2), Ferencvaroš - Leverkuzen 0:2 (prvi meč: 0:2), Sen Žil - Union Berlin 3:0 (prvi meč: 3:3).