Vaterpolo

Prvi vaterpolo turnir Kupa Crne Gore

Primorac dva od dva, sjutra derbi sa Jadranom

Primorac je savladao Budvu (17:7) u drugom meču prvog vaterpolo Kup turnira i sa maksimalnim učinkom zakazao sjutrašnji derbi sa, takođe, stoprocentnim Jadranom.

Primorac dva od dva, sjutra derbi sa Jadranom Foto: wpolo.me
PobjedaIzvor

Kotorani su na startu serijom 3:0 najavili da će osvojiti bodove, a domaćin turnira nije mogao puno protiv raspoloženih igrača trenera Ranka Perovića. Budvani su bili oslabljeni jer je reprezentativac Dragan Drašković morao na operaciju prsta i pauziraće najvjerovatnije dva mjeseca. Drašković je juče protiv Novljana doživio povredu u drugoj četvrtini.

Gosti su pogađali u serijama, prednjačio je Dušan Matković, mada su i centri odradili odličan posao u ofanzivi. U posljednjoj dionici Vuk Drašković je postigao najljepši gol na utakmici, posljednji šraubom.

"Možemo da budemo zadovoljni postignutim rezultatom, posebno u meču sa Budvom. Ali napravili smo veliki broj grešaka iz kojih ćemo, nadam se, naučiti dosta stvari. Sjutra nas čeka duel sa Jadranom koji duži niz godina igra u sistemu. Nadam se da ćemo uspjeti da ih svedemo na pozicioni napada i zaustavimo kontre", kazao je Dušan Matković.

Budvani su kod 7:4 bili u igri da uhvate priključak, ali večeras im ništa nije polazilo od ruke.

"Otvorili smo do pola prvu četvrtinu dobro, a onda se Primorac kontrama odvojio na pet golova. Pokušali smo da se vratimo, nijesmo uspjeli... Ostaje nam da se borimo, da radimo i vjerujemo da možemo da budemo bolji", istakao je Jakša Kosić

BUDVA - Bazen ,,Dragan Trifunović”. Sudije: Matijašević i Mijanović. Igrač više: Budva 14-2, Primorac 11-4. Peterci: Budva 1 (1), Primorac 2 (2). Rezultat po četvrtinama: 2:6, 2:2, 1:4, 2:5.

BUDVA: Mandić (četiri odbrane), Kolesko (jedna odbrana), Ćetković 3, Žardan, Kovačević, Radonić, Ivanović, Vukićević, N. Dragović 1, Latinović, Jablan, D. Dragović, Kosić 1, Korać 2.

PRIMORAC: Kralj (12 odbrana), Isljamović, Drašković 5, Paunović 2, Gopčević, Mačić, Vukasović 2, Šekarić 1, Vukšić, Stanojević 1, Baštrica 1, Matković 4, Krivokapić 1, Vučković.