Vaterpolo

Primorac bolji od Jadrana, sjajna najava pred finale u Podgorici

Vaterpolisti Primorca i Jadrana odmjeriće snage u finalu Kupa Crne Gore koje je na programu sljedeće sedmice u Podgorici, a u posljednjem duelu grupne faze upravo su se sastali ti rivali i slavila je kotorska ekipa - 6:5.

Primorac bolji od Jadrana, sjajna najava pred finale u Podgorici Foto: VPSCG

Obje ekipe i ranije su obezbijedile nastup u finalu, pa je večerašnji duel u Budvi bio svojevrsna najava onoga što slijedi u srijedu u zatvorenom bazenu "Morače".

No, uprkos tome, viđena je velika borba, a Primorac je odigrao sjajno kada je to bilo najpotrebnije. Naime, Novljani su u drugom kvartalu vodili 5:2, ali su uporni igrači Primorca u završnoj četvrtini stigli do izjednačenja (5:5). Pritom, čuvar mreže Kotorana Kralj nije primio gol čitavih 20 minuta.

Momenat odluke dogodio se pola minuta prije kraja, kada se u strijelce upisao Drašković i time nanio prvi poraz Jadranu u ovosezonskom izdanju Kupa.