Presudila bolja igra u nastavku: Trijumf 'studenata' na debiju Dejana Jakare

Košarkaši SC Derbija večeras su stigli do petog trijumfa u ABA ligi. Nakon izuzetno zanimljive partije devete runde u Železniku, 'studenti' su slavili protiv FMP-a, rezultatom 86:99 (16:16, 28:25, 23:29, 19:29)

Presudila bolja igra u nastavku: Trijumf 'studenata' na debiju Dejana Jakare Foto: ABA

Na debiju novog trenera Dejana Jakare, Podgoričane su do važne pobjede predvodili Kenan Kamenjaš (22) i Nikola Pavlićević (18).

'Studenti' su odlično ušli u meč i nakon polovine prvog kvartala vodili su 3:10. No, domaći su imali odgovor na to, pa je nakon 10 minuta bilo 16:16. Mnogo dinamičnije bilo je u drugoj četvrtini, a pri odlasku na odmor, u plusu je bio FMP - 44:41.

Neizvjesnosti nije falilo ni u trećoj, ali i u dijelu četvrte četvrtine, u kojoj su gosti ipak bili bolji, te su dva i po minuta prije kraja došii do osam poena prednosti (82:90), što je, kako se ispostavilo, bilo nedostižno za FMP.

Rezultati: FMP – SC Derbi 86:99, Budućnost Voli – Cedevita Olimpija 81:82, Cibona – Mega 69:83, Igokea – Zadar 100:94.

U toku: Mornar – Split (19:00).

Ponedjeljak:Krka – Crvena zvezda (17:00), Partizan – Borac Čačak (20:00).

Tabela: Crvena zvezda 7-1,Cedevita Olimpija 7-2, Igokea 7-2, Budućnost Voli 6-3,  Partizan 5-3, Mega 5-4, SC Derbi 5-4, Borac Čačak 4-4, Zadar 4-5, FMP 3-6, Cibona 3-6, Krka 2-6, Split 1-7, Mornar 1-7.