Preokret PSŽ-a, Mesi povrijeđen

Fudbaleri Pari Sen Žermana pobijedili su Lil 2:1 na otvaranju 12. kola francuske Lige 1.

Preokret PSŽ-a, Mesi povrijeđen Foto: sportski portali

Domaćin je na Parku prinčeva do pobjede došao preokretom u posljednjih 16 minuta igre.

Sporan je bio baš taj 74. minut kada je kapiten Markinjos donio izjednačenje, posle pogotka Džonatana Dejvida u prvom poluvremenu.

Mauro Ikardi, koji je na poluvremenu zamijenio indisponiranog Lionela Mesija koji se žalio na povredu posle nekoliko udaraca, je smetao golmanu Ivu Grbiću, ali VAR nije htio da poništi kontroverzan gol.

Činjenica je da je hrvatski čuvar mreže bio daleko da spriječi udarac Markinjosa, ali i da ga je Ikardi ometao, što se baš uz VAR u većini slučajeva sankcioniše.

Takav epilog je slomio aktuelnog šampiona, pa je konačan udarac moćni PSŽ zadao dva minuta prije kraja.

Anhel Di Marija je pokrenuo akciju, odigrao dupli pas sa Nejmarom, a Argentinac maestralno pogodio suprotan ugao za veliko slavlje "svetaca" i 10 bodova više od prvog pratioca Lensa, uz meč više.