Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo (U21)

Preokret na ,,Grbavici“ u 92: ,,Sokolići“ poraženi od BiH

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore pretprjela je četvrti poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2023.

Preokret na ,,Grbavici“ u 92: ,,Sokolići“ poraženi od BiH Foto: Pobjeda
PobjedaIzvor

Mladi ,,sokoli“ su u Sarajevu imali prednost od kraja prvog poluvremena, primili gol nakon velike greške golmana, a u nadoknadi ostali bez ijednog boda - Bosna i Hercegovina slavila je 2:1 i preskočila našu selekciju na tabeli grupe F.

Selekcija Miodraga Vukotića sada je četvrta, bez šansi da se domogne baraža, ako ih je uopšte i bilo…

U prvom poluvremenu Crna Gora je bila za nijansu bolja, imala nekoliko tečnih akcija, ali ni pred jednim golom nije se događalo ništa zanimljivo - sve do 42. minuta.

Milan Vukotić je pravovremenim pasom ,,otvorio“ desnu stranu i pronašao Danila Pešukuća, koji se namjestio i u šesnaestercu proigrao nekadašnjeg saigrača iz Zete, Nikolu Krstovića.

Kapiten mladih ,,sokola“ uradio je sve napadački - pošao u susret lopti i udarcem glavom, možda uz malu pomoć ramena, savladao Belmina Dizdarevića.

Vođstvo Crne Gore imalo je kratak rok trajanja. Pogodak Krstovića dvadeset minuta kasnije ,,poništio“ je golman Danilo Nikčević.

Čuvar mreže tivatskog Arsenala napravio je veliki kiks - imao je sve vrijeme da se namjesti za degažman, ali je bio neoprezan i pogodio ofanzivca mladih ,,zmajeva“ Amara Memića, kojem je ostao rutinski posao.

Naša reprezentacija mogla je pet minuta kasnije mogla da ostane s igračem manje, ali norveški sudija Rohit Sagi nije dosudio faul, posljedično i crveni karton, nakon što je Zaim Divanović kao posljednji igrač odbrane startovao na Memića.

Brzo izjednačenje je ohrabrilo domaćina, koji je ograo otresitije nego u prvom poluvremenu. Selektor BiH Slobodan Starčević čak tri izmjene napravio je na poluvremenu, a petnaest minuta kasnije počeo je da mijenja i Miodrag Vukotić.

Nekadašnji trener Titograda, Rudara i Budućnosti pokušao je da osvježi ekipu uvođenjem Ivana Bojovića, Marka Rakonjca i Miloša Brnovića, nad kojim je u 79. napravljen prekršaj u opasnoj zoni za domaćina.

Divanović je loše izveo slobodan udarac, što je bila posljednja ozbiljna prilika za Crnu Goru da vrati prednost.

Bosna i Hercegovina je dočekala šansu za preokret - Nikčević je u drugom minutu nadoknade slabo ispucao loptu, pravo do Begića koji je sa velike udaljenosti pogodio stativu, a lopta se odbila pravo do Milana Savića kojem nije bilo teško da donese radost domaćinu.

Dva šuta u okvir gola - dva pogotka ,,zmajeva“...