Košarkaši Makabija savladali su u Tel Avivu ekipu Efesa u meču 27. kola Eurolige – 77:75.

Prekinut nevjerovatan niz Efesa – Vilbekin sa linije penala donio pobjedu Makabiju Foto: EPA-EFE
Sportski portaliIzvor

Makabi je prekinuo Efesov niz od čak 11 uzastopnih pobjeda.

Ovo je 19. trijumf Makabija u sezoni. Domaćin je totalno neutralisao Efes, pa je lider Eurolige postigao samo 11 poena u prvoj četvrtini, posle koje je Makabi imao +10. Uslijedio je odgovor sa 31 postignutim poenom i Efes je imao +5 na poluvremenu.

Sa +1 je Efes ušao u posljednju dionicu i Micić i Buboa su doveli goste do +8. Deni Avdija spustio je zaostatak na minus četiri, Buboa vraća +6, ali Hanter i Kalojaro prave seriju 10:0 i Makabi ulazi sa +4 u posljednji minut.

Micić je trojkom i slobodnim bacanjem izjednačio rezultat, ali su onda gosti poslali Vilbekina na liniju penala i plejmejker je bio siguran oba puta za pobjedu Makabija. Upravo je Vilbekin bio najefikasniji sa 21 poenom. Hanter je postigao 15, a Zusman 11.

Vasilije Micić je sa 14, uz Kruna Simona, bio najefikasniji na susretu u svojoj ekipi. Buboa je dodao 13, Plajs i Larkin po 10.