Poznata oba para polufinala: Preokret uz moćno izdanje 'trikolora' u nastavku

Rukometaši Francuske u polufinalu Svjetskog prvenstva igraće protiv Švedske. To je epilog posljednjeg četvrtfinalnog susreta, u kojem su 'trikolori' eliminisali ekipu Njemačke, uz rezultat 35:28 (16:16).

Poznata oba para polufinala: Preokret uz moćno izdanje 'trikolora' u nastavku Foto: L'equipe

Polufinalne mečeve pratićemo u petak. Termini još nijesu poznati, ali parovi jesu: Španija - Danska, Švedska - Francuska. Dakle, polufinalisti su isti kao i na prošlom Svjetskom prvenstvu.

Inače, u zanimljivoj večerašnjoj predstavi u Gdanjsku, Francuska je bila furiozna u nastavku, nakon prvog poluvremena u kojem je Njemačka djelovala bolje.

Nevjerovatno: Ovo je treće uzastopno polufinale u kojem ćemo gledati utakmice istih rivala
0
Nevjerovatno: Ovo je treće uzastopno polufinale u kojem…
25.01.2023 22:28

Apsolutni junak preokreta Francuza bio je golman Remi Debone, koji je upisao 15 odbrana, iako je u igru ušao u finišu prvog poluvremena.

Uvodni dio susreta, međutim, nije baš najbolje počeo po Karabatića i saigrače. Gola i Nor blistali su u prvom dijelu, a Njemačka je izgledala sigurno i u jednom trenutku stigla do četiri gola prednosti (7:11). Ipak, 'trikolori' su do odlaska na odmor uspjeli u potpunosti da se vrate, tako da je nakon 30 minuta bilo 16:16.

U drugom poluvremenu - drugačija slika na terenu. Njemci su se neko vrijeme držali, ali onda je Francuska, uz nekoliko krucijalnih intervencija Debonea, do 45. minuta stigla do plus četiri - 25:21. No, svega je minut bio dovoljan da Njemačka prepolovi zaostatak, uz pogotke Gole i Mertensa (25:23).

Egipćani pružili žestok otpor, ali domaćin ide dalje
0
25.01.2023 21:55

Kakav meč u Gdanjsku: Španija nakon 80 minuta do polufinala, Danska deklasirala Mađarsku
0
Kakav meč u Gdanjsku: Španija nakon 80 minuta…
25.01.2023 20:09

Da njemački rukometaši, ipak, neće moći do polufinala, postalo je jasno u 51. kada je Fabregas nakon brze kontre postigao gol, a na semaforu je stajalo 29:24.

Fabregas je postigao pet golova u redovima Francuske, a Gola jedan više za Njemačku.

Njemačkoj tako preostaje borba od 5. do 8. mjesta, u kojoj će njihov suparnik najprije biti Egipat, dok će u drugom duelu igrati Norveška - Mađarska.

Norveška – Španija 34:35 (produžeci) - 25:25

Danska – Mađarska 40:23

Švedska – Egipat 26:22

Francuska – Njemačka 35:28