Budućnost Voli na minus 15

Poraz 'plavih' u Rumuniji: Kluž u nastavku osigurao trijumf, presudile trojke

Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su drugi poraz u Eurokupu. U duelu četvrtog kola, od Podgoričana je bolji bio domaći Kluž, rezultatom 89:74 (25:25, 23:18, 20:15, 21:16).

Poraz 'plavih' u Rumuniji: Kluž u nastavku osigurao trijumf, presudile trojke Foto: Eurocup

Tako izabranici Petra Mijovića nakon četiri kola imaju identičan broj pobjeda i poraza.

Kluž je trijumf osigurao u drugom dijelu utakmice, pri čemu ostaje utisak da su presudile trojke - domaći su ih pogodili 13, a gosti šest. U podgoričkom sastavu, najefikasniji je bio Mekinli Rajt (21), a nakon njega Vilijams (16) i Makundu (14). U pobjedničkom timu, najviše poena postigao je Andrija Stipanović - 18.

'Plavi' su se dobro držali u prvom poluvremenu, no rumunski sastav uspio je da na odmor ode uz pet poena prednosti - 48:43.

Sredinom trećeg kvartala, domaći su stizali i do plus 13 (61:48), pri čemu su do tada već ubacili 10 trojki, a prednjačili su u tom segmentu Džarel Edi i Patrik Ričard. Na drugoj strani, ubojit je bio Mekinli Rajt, no to nije bilo dovoljno da Podgoričani završni kvartal dočekaju uz jednocifren minus (68:58).

Silovito je ekipa Kluža ušla u posljednji period igre, a nakon trojke Mokoke bilo je 15 razlike (73:58) i već tada je postalo izvjesno kako će domaći upisati i treći trijumf u Eurokupu.

Rezultati: Kluž - Budućnost Voli 89:74, Lietkabelis - Trento 92:93, Turk telekom - Ulm (u toku).

Večeras: Šljonsk - Aris (20:00), Gran Kanarija - Burg (21:00).

Tabela: Gran Kanarija 3-0, Burg 3-0, Kluž 3-1, Ulm 2-1, Budućnost Voli 2-2, Turk telekom 1-2, Aris 1-2, Lietkabelis 1-3, Trento 1-3, Šljonsk 0-3.