Upravo je završen prvi dio programa u okviru petog kola Lige konferencija - među ekipama koje su večeras osigurale plasman dalje je i Fiorentina, dok je Partizan poražen od Nice.

Poraz Partizana u Nici, Fiorentina uz dva gola Jovića osigurala plasman u nokaut fazu Foto: ANSA

Beograđani su u Francuskoj pretrpjeli poraz, rezultatom 2:1 (1:0)

Nica je povela u 30. minutu pogotkom Pepea. 'Crno-bijeli' su u nastavku bili ofanzivniji, što im se i isplatilo u 74. minutu, kada je lijep pogodak postigao Rikardo Gomeš. No, tek tri minuta kasnije, Francuzi su opet stigli do vođstva, a strijelac je bio Lemina.

Fudbaleri Fiorentine osigurali su plasman u nokaut fazu, nakon što su pred svojim navijačima, nakon preokreta, savladali Istanbul, rezultatom 2:1 (1:1).

Gosti su u 15. minutu stekli prednost, a strijelac je bio Aleksić. ‘Viola’ je nedugo zatim stigla do poravnanja, i to golom Luke Jovića u 26. minutu.

Jović je u 62. minutu postigao i drugi večerašnji pogodak, čime je riješeno i pitanje pobjednika. Pritom, srpskom napadaču je kod oba gola asistirao Kuame.