Za četvrtfinale ćemo se boriti do posljednjeg kola

Nakon odličnog prvog poluvremena i potpunog raspada sistema u nastavku, rukometašice Crne Gore jutros su poražene od Norveške, rezultatom 35:23. Tako naša selekcija sada ima dva poraza iz tri kola, te plasman u četvrtfinale i dalje nije obezbijeđen – naprotiv, trenutno su naše reprezentativke izjednačene sa Japanom i Južnom Korejom.

Poraz od Norveške sa dva lica Crne Gore: Izuzetne u prvom dijelu, u nastavku raspad sistema Foto: NTB

Da naše rukometašice posjeduju nesporan kvalitet, potvrđeno je tokom prvih 30 minuta. Bilo je to i najbolje poluvrijeme Crne Gore na Olimpijskim igrama. No, utisak je u potpunosti narušen u nastavku - koji je obilježila serija Norveške 9:0.

U crnogorskoj selekciji najzapaženija je bila Jovanka Radičević sa šest pogodaka, a pratile su je Đurđina Jauković sa pet i Tatjana Brnović sa četiri. U ekipi Norveške najbolji učinak imale su Nora Merk i Heni Rajštad sa po sedam golova. Zanimljivo je i to da je naša golmanka Ljubica Nenezić imala jednak broj odbrana kao obje čuvarke mreže Norveške zajedno (10).

Lavovsku borbu naših rukometašica gledali smo u prvom poluvremenu. Odlična je na golu bila Nenezić, dok su po tri pogotka postigle Radičević, Grbić i Brnović. Premda su Norvežanke u uvodnom dijelu bile na plus dva, nastavak tog dijela igre je pripao tada borbenim i raspoloženim izabranicama Bojane Popović. Tako je već u 16. minutu Crna Gora, golom Brnović, došla do prednosti 9:6, ali su protivnice za dva minuta uspjele da se vrate (9:9).

Za razliku od meča protiv Japana, brza reakcija suparnica ovog puta nije pokolebala naše igračice, koje su nastavile sa svojom igrom. Ipak, do kraja poluvremena, Crna Gora propustila je nekoliko šansi da se odlijepi, naročito u situaciji kada smo imali dvije igračice više. Tako su Norvežanke, predvođene Merk i Rajštad, do odlaska na odmor uspjele da izjednače (13:13).

U drugom dijelu – potpuni kontrast. Norvežanke su nakon četiri minuta uspjele da se odlijepe (15:18), pa je Bojana Popović bila prinuđena da zatraži tajm aut. Reakcija je, međutim, izostala, pa je protivnička ekipa 20 minuta prije kraja imala pet golova viška (17:22). Uskoro su Norvežanke stigle i do osam pogodaka prednosti, tako da se pitanje pobjednika više nije postavljalo. U kojoj je mjeri neprepoznatljiva u odnosu na prvi dio bila naša selekcija, dovoljno govori podatak da tokom čitavih 10 minuta nijesu dale gol, dopuštajući Norvežankama nevjerovatnu seriju - 9:0.

U sljedećem kolu, našu ekipu očekuje samo naizgled lak zadatak. Suparnice će biti rukometašice Južne Koreje. Ipak, treba imati u vidu da su one danas slavile nad Japanom (27:24), tako da opuštanja, a naročito potcjenjivanja rivala ne smije biti. Meč je na programu u subotu u četiri ujutro.